Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai zini, ka Darba likuma 110. pants nosaka: darbinieku - arodbiedrības biedru nedrīkst atbrīvot no darba bez arodbiedrības piekrišanas?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

LBAS organizētā konkursa PROFS 2017 pirmā pusfināla kārta – 19. oktobrī

28. septembris, 2017

Šogad Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) atsāk konkursa profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS organizēšanu. Konkursa mērķis ir veicināt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī veicināt viņu izpratni par sociālo dialogu.

Valsts darba inspekcijas Eiropas Sociālā fonda projekts “Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” (Nr. 7.3.1.0/16/I/001)

Šogad konkursam ir pieteikusies 31 komanda no 22 vidējās profesionālās izglītības iestādēm. Konkurss notiek ESF projekta „Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” aktivitātes “Izglītojošas aktivitātes profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem” ietvaros.

Konkursa PROFS 2017 reģionu pusfināli notiks 19. oktobrī Rīgā, 26. oktobrī Valmierā, 1. novembrī Liepājā, 2. novembrī Rīgā (Zemgales, Pierīgas komandas), 7. novembrī Daugavpilī, un konkursa fināls notiks decembra sākumā Rīgā.

Profesionālo izglītības iestāžu komandas līdz 12. oktobrim iesūtīs savus mājas darbus, kurus prezentēs konkursa laikā, konkursa gaitā notiks viktorīna par darba tiesību, darba aizsardzības un sociālā dialoga tēmām, kā arī katra komanda uz vietas risinās vairākas situācijas saistībā ar darba vides un tiesiskajām attiecībām.

Konkursa žūrijā strādās LBAS darba aizsardzības konsultants Mārtiņš Pužuls un LBAS darba tiesību konsultants Kaspars Rācenājs. Žūrijas darbā aicināti piedalīties Valsts darba inspekcijas un Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvji

LBAS aicina dalīborganizācijas ar savu pārstāvju klātbūtni atbalstīt konkursa PROFS 2017 norisi un ar savu informatīvo materiālu palīdzību informēt topošos darbiniekus – potenciālos arodbiedrību biedrus par nozares arodbiedrību.

Profesionālo izglītības iestāžu sarakstu, kurā pilsētā katra no tām startēs, skatiet šeit.