Aptauju arhīvs »Aptauja

Cik dienas gadā Jūs pavadiet uzņēmuma organizētajās apmācībās?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas (EESC) Darba ņēmēju grupas prezidentes Gabrieles Bišofas paziņojums 8.martā – Starptautiskajā Sieviešu dienā

8. marts, 2018

2018.gada Starptautiskajā Sieviešu dienā Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas Darba ņēmēju grupa vēlas, lai ES iestādes daudz uzmanīgāk un centīgāk ieklausās sieviešu balsīs – tajās, kurām bija drosme pateikt #MeToo un tajās, kuras saka #IwantWorkLifeBalance – vēlos darba un ģimenes dzīves līdzsvaru.

Sievietes cīnās pret pieaugošajiem mēģinājumiem atņemt kontroli pār viņu ķermeņiem un dzīvēm. Seksuālā uzmākšanās un vardarbība pret sievietēm un meitenēm ir vissliktākā varas nelīdzsvarotības izrādīšana mūsu sabiedrībā starp sievietēm un vīriešiem. Tā ietekmē sievietes ne tikai mājās, bet arī darbavietā.

Arodbiedrību pārstāvjiem stingri jāiestājas pret vardarbību darbā – cienīgs darbs nevar pastāvēt vienlaikus ar vardarbību darbavietā.

Darba ņēmēju grupa atbalsta Starptautiskās Arodbiedrību konfederācijas (ITUC) kampaņu par jaunu starptautisku darba standartu attiecībā uz “ vardarbību un uzmākšanos pret sievietēm un vīriešiem darba pasaulē”, kas tiks apspriests 2018.gada jūnijā Starptautiskajā Darba konferencē.

Daudzi labējie populisti vēlas atgriezt sievietes atpakaļ mājās, tādējādi nodarot kaitējumu viņu ekonomiskajai neatkarībai un sociālajai brīvībai. Efektīvas darba un ģimenes dzīves līdzsvara politikas, kas ļautu gan sievietēm, gan vīriešiem saskaņot darbu un ģimenes dzīvi, kā arī iedrošinātu vīriešus uzņemties aprūpes un mājas pienākumu vienlīdzīgu daļu, ir ārkārtīgi svarīgas sieviešu emancipācijai.

EESK Darba ņēmēju grupa kopā ar Eiropas Arodbiedrību konfederāciju (ETUC) un organizāciju COFACE, kas pārstāv Eiropas ģimenes, aicina steidzami pieņemt piedāvāto ES Direktīvu par darba un ģimenes dzīves līdzsvaru vecākiem un aprūpētājiem. Jaunā likumdošana radītu spēcīgāku satvaru apmaksātiem ģimenes atvaļinājumiem, sniedzot darbiniekiem reālas izvēles iespējas, tādējādi palīdzot viņiem sabalansēt ģimenes dzīvi ar darba pienākumiem.

2018.gada Starptautiskajā Sieviešu dienā EESK Darba ņēmēju grupa saka:

- IZBEIGT dzimumvardarbību darbavietā!

- JĀ Darba un ģimenes dzīves līdzsvara direktīvai!

Sievietes un vīrieši vienoti brīvībai, vienlīdzībai un solidaritātei!

Brisele, 2018.gada 8.martā