Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

LBAS: atbalstām iekšlietu nozares dienestos strādājošo amatpersonu izdienas pensiju sistēmas nepasliktināšanu

26. septembris, 2018

27. septembrī notiek Latvijas Apvienotās Policistu arodbiedrības (LAPA) pikets, kura laikā plānots prasīt garantijas, ka netiks veiktas nekādas izmaiņas izdienas pensiju sistēmā. Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) atbalsta izdienas pensiju saglabāšanu nemainīgā veidā iekšlietu nozares dienestos strādājošajām amatpersonām – policistiem, ugunsdzēsējiem u.c., kā arī piešķiršanu muitniekiem, un aicina solidāri atbalstīt vienam otru.

LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns: “Pavasarī Sabiedriskās drošības apakšpadomē visas trīs puses, arī iekšlietu ministrs un LAPA prezidents Agris Sūna, vienojās, ka nepiekrītam nekādām izmaiņām, un šo situāciju ar ārēju spiedienu nevar mainīt. Izdienas pensijas ir sociālās garantijas, kuras motivē ne mazāk kā darba samaksas apmērs. Atbalstām LAPA prasību garantēt izdienas pensiju saglabāšanu nemainīgā veidā policistiem, ugunsdzēsējiem un citiem, tāpat kā to piešķiršanu muitniekiem. Aicinām visus būt solidāriem un atbalstīt vienam otru viņu pamatotajās prasībās. Ir svarīgi uzturēt prasību gan sociālajā dialogā, gan akcijās – rokas nost no policistu un ugunsdzēsēju izdienas pensijām!”

Atgādinām, ka šī gada 16. maijā Iekšlietu ministrijā notika Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes Sabiedriskās drošības trīspusējās sadarbības apakšpadomes (SDA) sēde, kurā iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis informēja sociālos partnerus un padomes locekļus par iekšlietu nozares dienestu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu izdienas pensiju sistēmas nepasliktināšanu dienestos strādājošām amatpersonām.

Pēc SDA darba ņēmēju puses vadītāja un LBAS priekšsēdētāja Egila Baldzēna ierosinājuma, sabiedriskās drošības apakšpadome pauda oficiālu atbalstu ministra pozīcijai par dienestos strādājošo amatpersonu izdienas pensiju sistēmas nepasliktināšanu.