LBAS logo

2. maijā LBAS organizē Starptautiskajai darba aizsardzības dienai veltītu konferenci

2.maijā plkst. 10.00 sāksies Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) organizētā Starptautiskajai darba aizsardzības dienai veltītā konference.

Tā notiks Arodbiedrību namā, Rīgā, Bruņinieku ielā 29/31, 2.stāva zālē.

Konferences atklāšanā jau tradicionāli būs piemiņas brīdis bojā gājušajiem un cietušajiem nelaimes gadījumos darbā.

Par darba aizsardzību Latvijā – vakar, šodien, rīt pastāstīs Valsts darba inspekcijas (VDI) direktors Renārs Lūsis. Par aktualitātēm darba aizsardzības normatīvajā regulējumā informēs Māra Vīksne, Labklājības ministrijas Darba attiecību un darba aizsardzības politikas departamenta vecākā eksperte. Jeļena Reste, RSU DDVVI vadošā pētniece, docente, atkās jaunākās tendences arodslimību attīstībā. Savukārt Ziedonis Antapsons, LBAS darba aizsardzības eksperts, informēs par arodbiedrību pieredze darba aizsardzībā jaunajos darbos.

Prezentāciju “Jaunie un prognozējamie darba vides riski ekspertu skatījumā – bīstamība, sekas un iespējas tos ietekmēt” sniegs Ivars Vanadziņš, Dr.med., RSU Darba drošības un vides veselības institūta direktors. Par obligātajām veselības pārbaudēm un ko tajās būtu jāpilnveido viedokli sniegs Laima Beroza, Latvijas Darba devēju konfederācijas darba aizsardzības konsultante.

Par darba vides riskiem teledarbā (attālinātā darbā)    brīdinās Guntis Kalnietis, SIA Zerorisk valdes loceklis. Savukārt par darba vides risku rakstura izmaiņām lauksaimniecībā, pieaugot darbinieku darba stāžam, informēs    Uldis Karlsons, LLU Meža fakultātes vieslektors. Mārtiņš Pužuls, LBAS darba aizsardzības speciālists, savā prezentācijā analizēs darba vides riskus senioriem.

Konferences dalībniekiem pasākuma gaitā vēl būs iespēja iepazīties ar jaunākajiem individuālajiem aizsardzības līdzekļiem, uzzināt par darba vides radioaktīvajiem riskiem un ergonomiski aprīkotu darba vietu ar displeju.