LBAS logo

Par godu bronzas medaļu izcīņai Pasaules čempionātā hokejā, 29. maijs tiek noteikts par svētku dienu

Saeima ārkārtas sēdē, steidzamības kārtā 28.maijā pieņēma grozījumus likumā  “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”, nosakot, ka 2023. gada 29. maijs ir svētku diena –  Latvijas hokeja komandas 2023. gada Pasaules hokeja čempionātā bronzas medaļas ieguves diena.

Likuma pārejas noteikumi paredz, ka 2023. gada 29. maijā izglītības iestādēs netiek atcelti paredzētie eksāmeni.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība sveic visus Latvijas iedzīvotājus ar šo valstij svarīgo notikumu un vienlaikus aicina ikvienu darba devēju un darbinieku sociālā dialoga ietvaros risināt neskaidrības, kas varētu rasties, šīs svētku dienas sakarā.

Ko tas nozīmē visiem darbiniekiem un darba devējiem?

  1. Ja darbinieks strādās 29.maijā, darba devējam viņam ir jāmaksā piemaksa 100% apmērā vai jāpiešķir apmaksāta atpūta citā nedēļas dienā.
  2. Tiem, darbiniekiem, kuri šodien jau atrodas atvaļinājumā, atvaļinājums ir jāpārceļ vai jāpagarina par vienu dienu.

Paldies visiem darba devējiem un darbiniekiem, kas ir spējuši ātri pielāgoties šai situācijai un tiekamies 13:00 pie Brīvības pieminekļa!