LBAS logo

Ar finālu 6. decembrī noslēdzas LBAS konkurss profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS 2023

6. decembrī ar finālu Rīgā noslēgsies Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) organizētais konkurss PROFS 2023, kurā zināšanās par darba tiesībām, darba aizsardzību un sociālo dialogu sacentīsies profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu komandas no visiem Latvijas reģioniem.

Notika 5 reģionālie pusfināli, kuru uzvarētāji piedalīsies LBAS konkursa PROFS 2023 finālā, un tās ir audzēkņu komandas no Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas, Liepājas Valsts tehnikuma, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma, Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālā vidusskolas, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Preiļu struktūrvienības un Ogres tehnikuma komandas.

Šogad konkursam bija pieteikušās 27 vidējo profesionālo izglītības iestāžu komandas no visiem Latvijas reģioniem.

Profesionālo izglītības iestāžu komandas bija iesūtījušas savus mājas darbus, kurus prezentēja konkursa pusfinālu laikā, konkursa gaitā notika viktorīna par darba tiesību, darba aizsardzības un sociālā dialoga tēmām, kā arī katra komanda uz vietas risinās vairākas situācijas saistībā ar darba vides un tiesiskajām attiecībām.

Arī fināla žūrijā piedalīsies konkursa PROFS jautājumu un uzdevumu autori – LBAS darba aizsardzības konsultants Mārtiņš Pužuls un LBAS darba tiesību konsultants Kaspars Rācenājs, kā arī LDDK un Valsts darba inspekcijas pārstāvis.

Konkurss PROFS notiek ar Valsts darba inspekcijas (VDI) realizētā ESF projekta „Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” aktivitātes “Izglītojošas aktivitātes profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem” atbalstu.  Konkursa mērķis ir veicināt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī veicināt viņu izpratni par sociālo dialogu.