LBAS logo

Arodbiedrības aicina studentus iesaistīties arodbiedrībās, jaunieši  aicina arodbiedrības aktīvi darboties sociālajos medijos

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) 7. decembrī pievienojās Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībai (LIZDA) vizītē pie Rīgas Tehniskās universitātes uzņēmējdarbības vadības studentiem, lai uzklausītu studentu “Receptes” jauniešu iesaistei arodbiedrībās un arodbiedrību darbībā.

Savas receptes arodbiedrību ekspertiem prezentēja 13 jauniešu grupas no Latvijas, savukārt attālināti izvērtēšanai iesūtīja arī ārzemju studentu grupas.

Studentu prezentācijās un sarunās ar studentiem izkristalizējās vairākas atziņas, kas arodbiedrībām būtu jāpatur prātā. Lielākā daļa jauniešu atzina, ka nebija par arodbiedrībām iepriekš dzirdējuši vai, iespējams, bija dzirdējuši, bet nebija iedziļinājušies, kas ir arodbiedrības un ko tās dara.

Visas studentu grupas starp priekšlikumiem norādīja, ka svarīgi ir aktīvi darboties sociālajos medijos, kuros “apgrozās” jaunieši, un saturam jābūt atraktīvam un jautram, kas varētu uzrunāt jaunieti, vienlaikus tas var būt informatīvs, ja informācija tiek pasniegta interesantā formātā. Tāpat svarīgi ir uzrunāt un informēt jauniešus izglītības iestādēs.

Savās prezentācijās studenti arī izcēla nepieciešamību nodrošināt jauniešiem interesantus pakalpojumus, tā, piemēram, iespējas pulcēties un tīkloties vienaudžu lokā, nodrošināt aktuālas apmācības un iespējas iesaistīties ar savām idejām un nodrošināt līdzdalību ietekmēt jauniešiem svarīgus procesus.