LBAS logo

Arodbiedrības tiekas ar zemkopības ministru par VMD darbinieku algām

Trešdien, 28.augustā plkst. 10.00, Zemkopības ministrijā arodbiedrības tiksies ar ministru Kasparu Gerhardu. Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Egils Baldzēns un Latvijas Meža nozares arodbiedrības (LMNA) priekšsēdētāja Inguna Siņica sarunā aktualizēs Valsts meža dienesta (VMD) darbinieku darba samaksas jautājumu.

Rīt arodbiedrības vēlēsies uzzināt, kāda ir Zemkopības ministrijas rīcība VMD darbinieku noteiktās darba samaksas konkurētspējas paaugstināšanai, jo, salīdzinot ar citiem uzņēmumiem, meža nozares darbinieki par līdzīgu pienākumu veikšanu tiek atalgoti pat ar divas reizes mazāku darba samaksu.

VMD darbība ir saistīta ar mežu un meža zemes teritoriju, kuras platība kopš Latvijas neatkarības atgūšanas ir pieaugusi, un attiecīgi ir pieaudzis arī VMD veicamā darba apjoms. Savukārt darbinieku skaits, kuri nodrošina VMD funkcijas, ir samazinājies aptuveni 3 reizes.

LMNA priekšsēdētāja Inguna Siņica: “Esošā finansējuma dēļ ugunsnedrošajā laika posmā nav iespējams pietiekamā skaitā nodarbināt meža ugunsdzēsējus un specializētā autotransporta vadītājus. Zemā darba samaksa un minimālais sociālo garantiju nodrošinājums veicina sezonas darbinieku pastāvīgu mainību. Turklāt VMD darbinieku darba samaksa vēl joprojām ir zemākā nozarē.”

Lai stiprinātu VMD veiktspēju, kā arī lai VMD efektīvi īstenotu meža ugunsgrēku dzēšanu, nepieciešams nodrošināt darbiniekiem atbilstošu un meža nozares kontekstā konkurētspējīgu darba samaksu.

Anete Kice,
LMNA biedru koordinatore