LBAS logo

Arodbiedrību namā notiek preses konference par interaktīvo izrādi jauniešiem “Līdzinieki”

12. oktobrī pl. 12 Arodbiedrību namā, Bruņinieku ielā 29/31, Rīgā, notiks preses konference par interaktīvo izrādi jauniešiem <<Līdzinieki>>. Tā ir pirmā izrāde Latvijā, kurā skatītāji ne tikai līdzdarbosies, bet ar savām izvēlēm arī ietekmēs izrādes gaitu. Izrādi veidojusi I-DEJAS MĀJAS, fonda Initium un Norvēģijas teātra K:13 radošā komanda. Preses konferences ietvaros tiks demonstrēts īss izrādes fragments, savukārt vakarā pēc preses konferences, pl. 19, žurnālistiem pašiem būs iespēja piedalīties pirmizrādē.

Savukārt 13. oktobrī Arodbiedrību nams būs atvērts sabiedrībai, un plkst. 13.00 risināsies diskusija par arodbiedrību vērtībām. Arodbiedrību namā būs skatāma Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) jurista Kaspara Rācenāja foto izstāde.

“Izrāde <<Līdzinieki>> jauniešiem piedāvās līdz šim Latvijā nebijušu, jauna veida teātra pieredzi. Izrādes dalībnieki, iekāpjot “laika mašīnā”, nokļūs 1934. gada 15. maija naktī – šajā pašā ēkā, kas tolaik bija Tautas nams. Tādējādi izrādes skatītāji kļūs par izrādes dalībniekiem, un tieši viņu izvēles, priekšlikumi un uzdevumu risinājumi noteiks stāsta tālāko attīstību,” stāsta izrādes kuratore Sanita Duka, “Lai virzītu darbību, izrādes algoritmā esam iestrādājuši stratēģisko un izlaušanās spēļu elementus. Katrs risinājums vedīs pie nākamā uzdevuma, it kā nejauši sastapti personāži mēģinās ietekmēt skatītāju-dalībnieku veiktās izvēles. Veicot izrādes uzdevumus, jauniešiem būs jāiedziļinās Latvijas vēstures faktos un pašiem jāatrod ētisku, sociālu un politisku problēmu risinājumi.”

Izrāde tās skatītājiem-dalībniekiem uzdod jautājumu: kuras no mūsu izdarītajām izvēlēm varētu apdraudēt Latvijas demokrātiju, ja tās tiktu izdarītas nevis spēles ietvaros, bet realitātē?

Preses konference notiks vienā no izrādes <<Līdzinieki>> telpām, sniedzot iespēju iepazīties arī ar scenogrāfiju un nojaust izrādes atmosfēru.

Preses konferences dienaskārtība

12.00 Latvijas Kultūras ministrijas pārstāvis
12.05 Gita Oškāja, LBAS priekšsēdētāja vietniece
12.10 Sanita Duka, I-DEJAS MĀJA (Rīga, Latvija), projekta kuratore
12.15 Šteinars Torsens, teātra K:13 SCENEKUNST (Bergena, Norvēģija), projekta radošais direktors
12.20 Edgars Niklasons, izrādes <<Līdzinieki>> režisors
12.25 Toms Jansons, izrādes <<Līdzinieki>> scenogrāfs
12.30 Neliels fragments no izrādes
12.45 Tēja, kafija, uzkodas

Visiem preses konferences dalībniekiem būs iespēja piedalīties arī izrādes <<Līdzinieki>> pirmizrādē, kas notiks tajā pašā dienā – 12. oktobrī pl. 19.

Izrādes radošā komanda:

Mākslinieciskie direktori Joruna Lullau | Jorunn Sofie Lullau un Šteinars Torsens | Steinar Thorsen (Norvēģija)
Projekta kuratore Sanita Duka
Režisors Edgars Niklasons
Scenogrāfs Toms Jansons
Horeogrāfs Jānis Putniņš
Dramaturgs Luks Velšs | Luke Welch
Mākslinieces Ance Vilnīte, Anita Rozentāle
Kostīmu māksliniece Anda Šķerbaka
Komponists Platons Buravickis
Producentes Ieva Niedre, Šarlote Foberga-Johansena (Charlotte Faaberg-Johansen)

Izrādē piedalās:

Agita Muižniece-Polikarpa, Agris Krapivņickis, Aigars Larionovs, Aiga Ūdre, Aija Bērziņa, Anastasija Rekuta-Džordževiča, Andris Zeļonka, Antra Grinberga, Artūrs Putniņš, Christophe Mickaël Kerbourch, Daina Kuple, Diāna Bolgare, Diāna Grīnuse, Edgars Vasiļevskis, Elza Straume, Evelīna Konovalova, Ģirts Helmanis, Ilze Šmagre, Inita Kauliņa, Iveta Pole, Kaspars Meilands, Kārlis Tols, Krista Antanoviča, Laima Graždanoviča, Laura Gorodko, Linda Ozoliņa, Līga Blaua, Līva Nora Apšeniece, Marģers Majors, Matīss Hansens, Mārcis Šteingolds, Mārtiņš Miltiņš, Miķelis Žideļūns, Oskars Revics, Roberts Aubens, Sanija Norvaiša un Deju studija SPACE.

Izrādes jauniešiem notiks no 12. līdz 18. oktobrim, iespēja tām pieteikties.

Projekts tiek realizēts ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas sniegto atbalstu 107 tūkstošu eiro apmērā no EEZ grantu 2014. – 2021.gada perioda programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”, kas saņemts atklātā konkursa „Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai” ietvaros. Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai!