LBAS logo

Baltijas valstu arodbiedrību padomes kopīgais paziņojums par solidaritāti ar Ukrainu

Šajā kopīgajā paziņojumā Baltijas valstu arodbiedrību padome – Lietuvas Arodbiedrību konfederācija (LPSK), Lietuvas arodbiedrība „Solidarumas”, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) un Igaunijas Arodbiedrību konfederācija (EAKL) – pauž pilnīgu solidaritāti ar Ukrainu un tās darbiniekiem.

Mēs nosodām Krievijas un Baltkrievijas varas režīmu brutālās un noziedzīgās darbības pret demokrātisko Ukrainu un tās pilsoņiem.

Mūsu organizācijas uzsver, ka pasaulē notiek krass starptautisko tiesību pārkāpums. Nepamatotais Krievijas un Baltkrievijas iebrukums Ukrainā apdraud ne tikai reģionālo, bet arī globālo stabilitāti. Tas prasīja pārāk daudz dzīvību un jau ir izraisījis pārāk daudz cilvēku ciešanu.

Šādai brutalitātei, postījumiem un politiskajam cinismam nav vietas XXI gadsimtā. Mēs aicinām starptautisko sabiedrību stingri atbalstīt demokrātisko Ukrainu un būt ukraiņu balsij dažādos līmeņos, aizstāvot viņu prasības.

Baltijas valstu arodbiedrību padome pieprasa Krievijai un Baltkrievijai pārtraukt šo nežēlīgo uzbrukumu, atsaukt visus spēkus un militāro aprīkojumu un ievērot starptautiskās tiesības.                       

Baltijas arodbiedrību konfederācijas nosoda Krievijas Neatkarīgo arodbiedrību federācijas (rus. Федерация Независимы Профсоюзов России) paziņojumu, kas atbalstīja Krievijas varas iestāžu uzsākto karu Ukrainā. Tas ir nepieņemami, un mūsu pienākums ir vienbalsīgi nosodīt šādu paziņojumu. Aicinām ITUC nekavējoties izvērtēt šo paziņojumu un tā atbilstību demokrātiskas arodbiedrību kustības principiem.

Tāpat mēs atgādinām visiem cilvēkiem par labo gribu, ka konkrēta rīcība ir vissvarīgākā. Sakarā ar to aicinām ikvienu ziedot dažādām organizācijām, kas palīdz Ukrainas iedzīvotājiem un sniedz savu ieguldījumu visos citos iespējamos veidos.                                                                                                               

Šis karš tiek ierosināts ne tikai pret Ukrainu. Tas apdraud visu, ko mēs, arodbiedrības, pārstāvam un kam ticam.

Ar cieņu

Inga Ruginienė, Lietuvas Arodbiedrību konfederācijas prezidente

Kristīna Krupavičiene, Lietuvas arodbiedrības „Solidarumas” prezidente

Egils Baldzēns, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības prezidents

Peep Peterson, Igaunijas Arodbiedrību konfederācijas prezidents