LBAS logo

Darba un dzīves nedēļas pasākumi no 3. līdz 9. oktobrim

Lai aktualizētu darba un privātās dzīves saskaņošanas nepieciešamību Latvijas darbinieku vidū, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) no 5. līdz 9. oktobrim organizē Darba un dzīves nedēļas pasākumus.

Nedēļa 5. oktobrī tiks atklāta ar konferenci „Instrumenti darba un privātās dzīves līdzsvarošanai.” Tā notiks plkst. 13:00-17:30 Spīķeru koncertzālē Rīgā.

Latvijā aizvien aktuālāks kļūst līdzsvars starp darbinieku darba un privāto dzīvi. Īpašu nozīmi šis jautājums ieguva COVID-19 seku izplatības laikā. Nepārtraukta attālināta darba un pieejamības darba devējam sekas, tehnoloģiju ilgstošas lietošanas radītais stress, izdegšanas sindroms, nepieciešamība vienlaikus rūpēties par bērniem un sasirgušajiem ģimenes locekļiem un veikt darba pienākumus, bērnu pieskatīšanas  iespēju nepieejamība – visi faktori būtiski ietekmē darba un privātās dzīves līdzsvaru un dzīves kvalitāti.

5. oktobra konferencē plānots ieskatīties darba un privātās dzīves izaicinājumos šodienas darba pasaulē Latvijā, apspriest esošo un topošo tiesisko ietvaru, risinājumus, kurus piedāvā sociālo partneru koplīgumi, kā arī uzņēmumu labo praksi, paredzot instrumentus, kas uzlabo darbinieku darba un privātās dzīves līdzsvaru.

Savukārt 7. oktobrī, Cienīga darba dienā, plkst. 14.00 LBAS Facebook profilā būs piejams vebinārs «Stress un izdegšanas riski darbā», un 8. oktobrī plkst. 11.30 Arodbiedrību namā Rīgā, Bruņinieku iela 29/31, notiks diskusija «Vardarbība un aizskaršana darba vietā – kā cīnīties pret un izvairīties no tās» sadarbībā ar F. Eberta fondu.

Darba un dzīves nedēļa noslēgsies ar muzikālu stāstu pēcpusdienu “Līdzsvara efekts: laimīgi darbinieki = ilgtspējīgi darba devēji”, kas norisināsies 9. oktobrī plkst. 13.00 – 16.00 Spīķeru koncertzālē un ko organizē LBAS sadarbībā ar Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu.

Darba un dzīves nedēļas pasākumi tiek īstenoti ar Eiropas Savienības programmas “Tiesības, vienlīdzība un pilsonība” 2014.-2020.gadam atbalstu.

Pasākumus klātienē varēs apmeklēt tikai iepriekš reģistrēti dalībnieki.

Žurnālistiem par pasākumu apmeklēšanu lūgums zvanīt:

Sanita Birkenfelde,

LBAS sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 29383038