LBAS logo

Eiropas Arodbiedrību konfederācija (ETUC) par EK priekšsēdētājas runu par stāvokli ES

Atsaucoties uz 16.septembra runu par stāvokli Eiropas Savienībā, ETUC ģenerālsekretārs Luka Visentini sacīja: “Urzula fon der Leiena lieliski raksturoja Eiropas zemo algu problēmu šodien, tomēr skaidri nepasakot apņemšanos rast risinājumus: novērst minimālās algas, kas ir zem nabadzības sliekšņa un nodrošināt tiesības slēgt darba koplīgumus visiem.

Komisijas priekšsēdētāja teica, ka viņa “stingri aizstāv” sarunas par darba koplīgumu slēgšanu, taču mums ir jādzird viņas plāni attiecībā uz konkrētu rīcību sasniegt patiesi taisnīgu atalgojumu, kas palīdzēs tiem 76 miljoniem darba ņēmēju, kuri pašlaik nav aptverti ar darba koplīgumu nosacījumiem.

Priekšsēdētāja ir devusi skaidru vēstījumu dalībvalstīm, ka atveseļošanās ir tikai sākusies, un tāpēc ienākumu atbalstu 40 miljoniem darba ņēmēju, kuri strādā nepilna/saīsināta laika darbu, nevajadzētu atsaukt priekšlaicīgi.

Mēs cerējām uzzināt vairāk par sociālās aizsardzības nepieciešamību visiem, par cīņu pret nedrošu darbu un par Eiropas Sociālā tiesību pīlāra īstenošanu, un mēs aicinām Eiropas Komisiju to iekļaut ES Jaunās paaudzes programmā.

Mēs atbalstām lēmumu līdz 2030.gadam noteikt jaunu mērķi – 55% no siltumnīcas gāzu emisijas, bet, lai nodrošinātu taisnīgumu darba ņēmējiem, ir jāīsteno taisnīgas pārejas politika un finansējums.”