LBAS logo

EIROPAS ARODBIEDRĪBU KONFEDERĀCIJAS (ETUC) 14. KONGRESS

ETUC 14.kongress notiks 21.-24. maijā Kongresu centrā Vīnē, Austrijā. Kongresā piedalīsies vairāk kā 600 arodbiedrību delegāti un priekšsēdētāji no 90 nacionālajiem arodbiedrību centriem, pārstāvot 38 Eiropas valstis, kā arī 10 Eiropas nozaru arodbiedrību federācijas un īpaši viesi no Eiropas un ārpus tās.

Savu dalību kongresā apstiprinājuši: Antonio Costa, Portugāles Ministru prezidents, Alexander Van der Bellen, Austrijas Prezidents, Jean-Claude Juncker, Eiropas Komisijas priekšsēdētājs, Enrico Letta, PSI Sciences Po dekāns, bijušais Itālijas Ministru prezidents, Joseph Stiglitz, ekonomists, Nobela balvas ieguvējs.

Kongress ievēlēs jaunu ETUC vadību, veiks labojumus un izmaiņas Statūtos, kā arī pieņems galvenos darbības dokumentus, ieskaitot Vīnes manifestu un ETUC Rīcības programmu 2019-2023.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS) ETUC 14.kongresā pārstāvēs LBAS priekšsēdētājs E.Baldzēns un LBAS priekšsēdētāja vietniece I. Liepiņa.

LBAS ārējo sakaru koordinētāja A.Ābeltiņa kongresā pārstāvēs ETUC Sieviešu komiteju.

Kongresa norisei būs iespējams sekot tiešsaistē 7 valodās: RO, EN, FR, DE, IT, ES, PL.