LBAS logo

ETUC: Šajā Starptautiskajā sieviešu dienā mēs lūdzam mieru

Uzbrukumi Ukrainai nevienu nevar atstāt vienaldzīgu. Šajās dienās mēs esam kopā ar strādājošajiem, kuri redz, ka viņu dzīves ir iznīcinātas, un šajā Starptautiskajā sieviešu dienā mēs lūdzam mieru, taisnīgumu un demokrātiju.

Lai reaģētu uz postošo karu, ko ukraiņiem ir izraisījuši Krievijas militārie spēki, Eiropas arodbiedrību konfederācija (ETUC) Sieviešu komiteja ir sagatavojusi paziņojumu.

Mēs turpināsim izdarīt spiedienu uz sieviešu tiesībām visās jomās. Mēs atzīmējam Starptautisko sieviešu dienu 2022. gada 8. martā, lai uzsvērtu, ka organizēšanās arodbiedrībās ir sievietēm labāks piedāvājums, nekā cīnīties vienām pašām.

Ar šo vēstījumu mēs aicinām rīkoties visas strādājošās sievietes, lai apvienotu spēkus, lai vienotos par labāku, vienlīdzīgāku darba pasauli, neatkarīgi no tā, vai tiek risinātas sarunas par darba samaksas atšķirībām starp dzimumiem, lai nodrošinātu drošību no vardarbības un uzmākšanās darbā, ieviest uz dzimumu attiecīgus veselības un drošības pasākumus, godīgākus paaugstinājumus vai labāku darba un privātās dzīves līdzsvaru sievietēm un vīriešiem. Šo cīņu laikā mēs visi saskaramies ar pretestību, taču mēs visi zinām, ka mūsu pūles galu galā atmaksājas!