LBAS logo

Horvātijas prezidentūra ES Padomē no 2020. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam

Horvātijas prezidentūras prioritātes ir izvirzītas saskaņā ar vadmotīvu “Spēcīga Eiropa izaicinājumu pilnā pasaulē”.

Prezidentūras programmā uzmanība ir pievērsta četrām galvenajām jomām:

  • Eiropa, kas attīstās,
  • Eiropa, kas savieno,
  • Eiropa, kas aizsargā,
  • ietekmīga Eiropa.

Šī būs Horvātijas pirmā prezidentūra Padomē kopš tās pievienošanās Eiropas Savienībai 2013. gadā.

Viens no izaicinājumiem jaunākās bloka dalībvalsts prezidentūras laikā būs ES daudzgadu budžets. Sarunas pašlaik norit smagi, un Somijas piedāvātais kompromiss nav guvis lielu atsaucību dalībvalstu vidū.

No Horvātijas kā no jebkuras citas prezidējošās valsts tiek sagaidīta starpnieka lomas izpilde, lai palīdzētu atrisināt pašreizējās problēmas un rast kompromisa risinājumus. Viens no šādiem jautājumiem būs migrācijas politika un robežu drošība.