LBAS logo

Ievēlēts jauns Starptautiskās Darba organizācijas ģenerālsekretārs

Starptautiskās Darba organizācijas (SDO) Administratīvā padome, ko veido valdības, darba devēju un darba ņēmēju pārstāvji, 25.martā no piecu kandidātu loka ievēlēja jaunu SDO ģenerālsekretāru – Gilbertu Hunbo (Gilbert F. Houngbo).

Jaunā ģenerāldirektora piecu gadu pilnvaru termiņš sāksies 2022. gada 1. oktobrī. Pašreizējais ģenerāldirektors Gajs Raiders (Guy Ryder) no Apvienotās Karalistes šo amatu ieņēma kopš 2012. gada.

Gilberts ir strādājis kā Togo premjerministrs un pašlaik ir Starptautiskā Lauksaimniecības attīstības fonda (IFAD) prezidents, kā arī SDO ģenerāldirektora vietnieks. Viņš būs 11. ILO ģenerāldirektors un pirmais afrikānis, kurš ieņems šo amatu. Gilberts saņēma arodbiedrību atbalstu velēšanu procesā.

Vairāk informācijas par Gilbertu Hulbo var atrast šeit.

SDO ir vecākā specializētā ANO aģentūra. Tā tika dibināta 1919. gadā, un tās pilnvaras ir veicināt cienīgu  darbu visiem. Tajā ir 187 dalībvalstis.