LBAS logo

Igaunijas Arodbiedrību konfederācijas EAKL sveiciens LBAS 30 gadu jubilejā.

Sveicienu nodod EAKL prezidents Pēps Petersons.

Esmu ļoti priecīgs apsveikt jūs kā mūsu labos kaimiņus 30.dzimšanas dienā! Pagājušajā mēnesī arī mēs nosvinējām savu 30.dzimšanas dienu. Mēs jūtamies ar jums ļoti tuvi – dalām kopīgu vēsturi, arodbiedrību kustību un situāciju mūsu valstīs. Bet tā nav tikai vēsture, tā ir kopīga pozīcija, ar ko dalāmies, tie ir izaicinājumi, kas mums kopīgi jāpārvar gan ar asarām, gan smiekliem šajā ceļā, kas padarījis mūs par tuviem draugiem. Igauņu valodā ir vārds, ko vēlos jums parādīt “Küünarnukitunne”, šajā vārdā mēs saucam cilvēkus, ar kuriem mums ir daudz kas kopīgs, un ar kuriem mēs savā dzīvē dalāmies, bet ar kuriem nav nepieciešams pavadīt daudz laika kopā, jo mēs zinām, ka saņemsim no viņiem atbalstu, kad vien tas nepieciešams. Paldies, ka esat ar mums! Jūs jau zināt, ka zēniem patīk sacensties. Mēs vienmēr salīdzinām jūs ar sevi, lai saprastu, kā varam papildināt savu darbu ar jūsu veiksmes stāstiem un lai būtu ar jums, kad tas jums ir nepieciešams. Mēs lepojamies ar jūsu darbu šajā grūtajā situācijā, tas sniedz mums spēku un motivāciju darīt to pašu. Piemēram, kad runājam par mūsu kustības vienotību zem viena “lietussarga”, kad pārrunājam koplīgumus, īpaši nozarēs.

Igaunijas Arodbiedrību konfederācijas vārdā es vēlu jums daudz laimes dzimšanas dienā, un vēl vairāk spēka pārvarēt grūtības. Novēlu mirdzumu jūsu acīs, neskatoties uz izaicinājumiem, kas būs, un lai ir labas svinības!