LBAS logo

Izglītības un zinātnes nozari regulējošo normatīvo aktu neievērošana – vai turpināsies?

29. martā LBAS un LIZDA piedalījās Saeimas pieprasījumu komisijas sēdē, kurā izskatīja Saeimas deputātu [Oļega Burova, Viļa Krištopana, Mārča Jencīša, Lindas Liepiņas, Aināra Šlesera, Viktorijas Pleškānes, Edmunda Zivtiņa, Ramonas Petravičas, Jekaterinas Dorošķevičas un Nataļjas Marčenko-Jodkopieprasījumu Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam “Par izglītības un zinātnes nozari regulējošo normatīvo aktu neievērošanu, kas veido sabiedrībā tiesiskā nihilisma apziņu un mazina sabiedrības uzticēšanos valsts varai” (Nr. 6/P14; dok.nr.633).

Pieprasījuma pamatā bija Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Saeimai nosūtītajā vēstulē norādītā informācija, gan nozares ekspertu (t.sk. Valsts kontrole) diskusijās izskanējušie fakti, kas vērš uzmanību uz vairāku spēkā esošo tiesību aktu ignorēšanu  un neizpildi no valsts amatpersonu puses, kas ne tikai ietekmē izglītības un zinātnes nozarē strādājošos, bet arī mazina sabiedrības uzticēšanos valsts varai un veido negatīvu tiesisko apziņu.

Premjers pats uz komisijas sēdi nebija ieradies, bet deleģēja izglītības un zinātnes ministri A. Čakšu piedalīties sēdē un  sagatavot atbildi uz deputātu pieprasījumu.

Komisija ar 6 balsīm par un 7 balsīm pret, deputātu pieprasījumu noraidīja.

Pēc balsojuma sēdes vadītājs Hosams Abu-Meri Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībai norādīja, ka “tas balsojums ir ne pret izglītības darbiniekiem, ne pret mediķiem, ne pret sabiedrību. Tas balsojums ir pret konkrētu pieprasījumu. Tā ir politiskā spēle “pozīcija-opozīcija”. Bet šiem jautājumiem, kas skar Jūs, valdība un mēs ticam un mēs gribam, un mēs darīsim visu, lai to izpildītu.”

Sēdes materiāli un audio ieraksts pieejami: https://titania.saeima.lv/LIVS/SaeimasNotikumi.nsf/0/889A837D0EFC8674C225897B0044EE6A?OpenDocument