LBAS logo

Krīzes situācijas pabalstu saņēmējiem piešķirs papildu 50 eiro par katru bērnu

Saeima ceturtdien, 16.aprīlī, pieņēma likuma grozījumus, kas nosaka, ka koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības laikā krīzes situācijas pabalsta saņēmējiem tiek piešķirti papildu 50 eiro par katru bērnu. Likumā noteikts, ka, ja ģimenei (vai personai), tajā skaitā audžuģimenei un aizbildnim, kam aprūpē ir bērns līdz 18 gadu vecumam un kurai ir tiesības uz pašvaldības pabalstu krīzes situācijā, pašvaldībai būs jāpalielina šī pabalsta apmērs par 50 eiro katram bērnam. Šīs izmaksas pašvaldībai 100% apmērā kompensēs valsts.
Atšķirībā no sākotnējās redakcijas, likums pēc Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāra Kriša Lipšāna (KPV LV) rosinājuma papildināts ar normu, ka pašvaldība neizmaksā vai samazina par attiecīgo daļu pabalstu krīzes situācijā par laikposmu, kad personai ir piešķirts dīkstāves pabalsts.
Reizē tika noraidīts opozīcijā esošo Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātu Danas Reiznieces-Ozolas, Ulda Auguļa, Raimonda Bergmaņa, Jāņa Dūklava un Jāņa Vucāna priekšlikums, kas paredzēja, ka 50 eiro vietā papildu pabalsts ir 107,5 eiro mēnesī par katru bērnu līdz septiņu gadu vecumam un 129 eiro mēnesī par katru bērnu vecumā no septiņu līdz 18 gadu vecumam.
Finanšu ministrija no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķirs Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) finansējumu, kas nepārsniedz 2,91 miljonu eiro, lai nodrošinātu piemaksas pie dīkstāves pabalsta par apgādībā esošiem bērniem. To paredz Ministru kabineta izdotais rīkojums, kas publicēts oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” ceturtdienas papildu laidienā.
Minētā summa – ne vairāk kā 2 908 280 eiro – tiks izmantota, lai nodrošinātu darbiniekiem, kuri saņem dīkstāves pabalstu, piemaksu 50 eiro apmērā par katru apgādībā esošu bērnu vecumā līdz 24 gadiem, par kuru attiecīgajam darbiniekam uz dīkstāves pabalsta piešķiršanas dienu tiek piemērots iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojums.

leta.lv