LBAS logo

Kuldīgā aicina uz atraktīvu pasākumu par darba aizsardzību

Lai panāktu plašāku iedzīvotāju izpratni par drošu darba vidi, Valsts darba inspekcija (VDI) sestdien, 4.maijā Kuldīgā aicina uz izglītojošu, atraktīvu pasākumu „Esi drošs, ka darbs ir drošs”.

Pasākums notiks pie būvniecības nama „Kurši” Jelgavas ielā 59 Būves dienu ietvaros, kur no plkst. 10:00-14:00 darbosies informatīva telts. Ikviens interesents varēs piedalīties radošās, izzinošās aktivitātēs par darba aizsardzību. Pasākuma vadīs ētera personība un kampaņas vēstnese Sanda Dejus.

Pasākuma laikā apmeklētāji varēs:

  • Piedalīties virtuālās realitātes spēlē un pārbaudīt zināšanas darba aizsardzībā, virtuāli nokļūstot piecu dažādu nozaru uzņēmumos;
  • Noskatīties izglītojošus video par darba aizsardzību un saņemt informatīvus materiālus;
  • Piedalīties viktorīnās, iegūstot praktiskas balvas;
  • Neformālā gaisotnē konsultēties ar VDI speciālistu un apspriest darba aizsardzības jautājumus savā uzņēmumā.

2018.gadā kopumā Latvijā reģistrēti 2189 nelaimes gadījumi, no tiem 208 – ar smagiem veselības traucējumiem, bet 29 – letāli, liecina VDI dati. Salīdzinot ar 2017.gadu, kopējais reģistrēto nelaimes gadījumu skaits valstī palielinājies par 14,2%. Būtiski atzīmēt, ka letālo nelaimes gadījumu skaits, salīdzinot ar 2017.gadu, pieaudzis vairāk nekā par trešdaļu jeb 38%.

No visiem valstī reģistrētajiem nelaimes gadījumiem Kurzemes reģionā notikuši 12,7%, Latgales – 10,4%, Vidzemes – 14,2%, bet Zemgales – 19%.

„Darba aizsardzība Latvijā ļoti daudziem uzņēmumiem joprojām nav prioritāte, turklāt ne tikai galvaspilsētā Rīgā, bet arī Latvijas novados un mazpilsētās. Sekas tam ir smagas – cilvēki darba vietās mūsu valstī iet bojā divas reizes biežāk nekā vidēji Eiropas Savienībā. Visbiežāk tāpēc, ka ir bijušas kļūdas darba organizācijā un pieļauta nedroša darbinieku rīcība,” uzsver Valsts darba inspekcijas vadītājs Renārs Lūsis.

Lai samazinātu nelaimes gadījumu skaitu darba vietās un aicinātu mikro, mazos un vidējos uzņēmumus aktīvi pieteikties bezmaksas atbalstam darba vides sakārtošanai, VDI martā uzsāka plašu sabiedrības izglītošanas kampaņu „Esi drošs, ka darbs ir drošs”.

Kampaņas ietvaros ikviens uzņēmums, kurā strādā līdz 249 darbiniekiem un kurš darbojas bīstamajā nozarē, var pieteikties Eiropas Sociālā fonda bezmaksas atbalstam, lai sakārtotu darba vidi atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Līdz 2023.gada 31.decembrim atbalstu plānots sniegt 4700 uzņēmumiem.

Atbalsts uzņēmumiem tiek sniegts divos veidos – konsultējot darba devējus, kā arī apmācot darba aizsardzības speciālistus.

Uzņēmumi, kam piešķirts atbalsts konsultācijām, var pieteikties arī atbalstam laboratorisko mērījumu veikšanai līdz 250 eiro apmērā, ja eksperti atzīs to par vajadzīgu. Tas ļaus izmērīt dažādu kaitīgo faktoru iespējamo klātbūtni darba vidē – troksni, vibrāciju, ķīmisko vielu ietekmi u.c., kas ilgtermiņā var būtiski pasliktināt darbinieku veselību un pat izraisīt invaliditāti.

Uzzināt vairāk par atbalsta piešķiršanas noteikumiem var VDI mājaslapā www.vdi.gov.lv, sadaļā “Projekti”-> “ESF” -> apakšsadaļā “Atbalsts darba devējiem”.

VDI pasākumi par darba aizsardzību maijā notiks arī citos Latvijas novados: 11.maijā – Jelgavā, 18. Maijā – Daugavpilī, 25. Maijā – Valmierā.

Papildu informācija:

Dace Plato
SIA Baltic Communication Partners
E-pasts: dace.plato@bcp.lv
Tel. +371 26 101 98