LBAS logo

Lai sniegtu mērķētāku atbalstu, Klimata un enerģētikas ministrija sadarbosies ar Valsts ieņēmumu dienestu

Šodien, 2.maijā, notika Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde, kurā piedalījās LBAS eksperte Linda Romele. Klimata un enerģētikas ministrijas pārstāvji prezentēja aktuālo informāciju attiecībā uz dabasgāzes un elektroenergijas cenām.  Šobrīd gan dabasgāzes, gan elektroenerģijas cenas ir zem pagājušā gada līmeņa, taču nav sasniegts vēsturiski zemākais punkts, kāds tas bija pirms 2021.gada. Tendences liecina, ka dabasgāzes cenas 2023.gada sezonā varētu būt zem 2021.gada līmeņa, taču augstākas nekā 2020.gadā, tomēr tās ir tikai prognozes. Pašlaik ministrija strādā pie atbalsta sniegšanas noteiktām iedzīvotāju grupām. Sadarbojoties ar Valsts Ieņēmumu dienestu, ministrijai būtu piekļuve informācijai par mājsaimniecības deklarētajiem ienākumiem.  Attiecīgi ministrija spētu sniegt mērķētāku atbalstu, jo pašlaik trūkst informācijas par mājsaimniecību ienākumiem.