LBAS logo

LBAS aicina arodbiedrības biedrus koordinēti sniegt palīdzību Ukrainas bēgļiem

Aicinām koordinēti palīdzēt Ukrainas kara bēgļiem! Koordinēta humānā palīdzība nozīmē, ka tiek saņemti konkrētu preču pieprasījumi no Ukrainas, un tiek komplektētas tikai un vienīgi nepieciešamās preces vairumā.

Palīdzība Ukrainas kara bēgļiem ir nepieciešama tagad un būs nepieciešama vēl ļoti ilgi. Ikvienu arodbiedrības biedru, kurš vēlas kaut kādā veidā palīdzēt (ziedojot preces, piedāvājot transportu, piedāvājot mājvietu u.tml.), aicinām reģistrēties šeit. Pēc pieteikuma saņemšanas ar personu sazināsies brīvprātīgie, nekavējoties koordinējot palīdzības sniegšanu.

Tāpat ir izveidota platforma https://www.ukraine-latvia.com/lv, kurā ikviens arodbiedrības biedrs var aizpildīt anketu un norādīt tieši kādu palīdzību var piedāvāt – dzīvesvietu, darba vietu vai sniegt kāda cita veida atbalstu. Īpaši aicina atsaukties tos cilvēkus, kuri ir gatavi bez atlīdzības piedāvāt mājokļus cilvēkiem no Ukrainas.

Informācija par privātpersonu piedāvātajiem mājokļiem tiks nodota Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD), kas koordinē mājokļa nodrošināšanu cilvēkiem no Ukrainas.

Tāpat platformā var informēt par iespējām nodrošināt transportu cilvēkiem no Ukrainas robežas uz Latviju.

Iedzīvotāji joprojām var ziedot arī finansiāli: https://www.ziedot.lv/ukrainas-cilvekiem-4203