LBAS logo

LBAS aicina portālu Delfi precizēt informāciju

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) šodien nosūtījusi vēstuli portālam Delfi, kurā aicina precizēt vakar uz LBAS relīzes bāzes izveidoto ziņu un tās virsrakstu pēc būtības: https://www.delfi.lv/news/national/politics/saridisana-lbas-un-lizda-iebilst-8-miljonu-eiro-pardalei-vm.d?id=55680598

Lai nerastos nekādi pārpratumi un vieta neatbilstošai interpretācijai, LBAS norāda, ka pilnībā atbalsta 140 miljonu piešķiršanu veselības aprūpei šajā gadā, gluži tāpat, kā atbalsta Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) streika prasību izpildi pilnā apjomā.

Tie ir valdības pieņemti lēmumi, kuru izpildei arodbiedrības vērīgi sekos līdzi.

LBAS ir  pārliecināta par šādu MK lēmumu īstenojumu. Pamats šai pārliecībai ir Eiropas Komisijas (EK) 15. maija ziņojums par to, ka Latvijas ekonomikai šobrīd ir pozitīvi rezultāti valsts budžeta ieņēmumu daļā. Lai gan Saeimas apstiprinātajā valsts budžetā iekšzemes kopprodukta (IKP) stāvoklis pret iepriekšējo gadu ir norādīts mīnus 0,6%, taču tagad EK eksperti un vadība uzsver, ka tas ir plus 1,4%. Tā ir ievērojama summa, kas valsts budžeta ieņēmumu daļu papildina par apmēram 240 – 250 miljoniem eiro. Šī nauda dod iespēju neatliekamās vajadzības veselības aprūpē un izglītībā īstenot pilnā apjomā.

LBAS vēlreiz norādīja uz portālam Delfi vakar nosūtīto, kā arī LBAS mājas lapā un sociālo mediju kontos publicēto LBAS relīzi: https://arodbiedribas.lv/news/lbas-kategoriski-iebilst-pret-nozaru-saridisanu-pardalot-valsts-budzetu/