LBAS logo

LBAS aicina uz Darba un dzīves festivālu 1. maijā Vērmanes dārzā

Vai Tu zināji, ka mēs darbā pavadām vairāk laika nekā strādājošie Skandināvijas valstīs?  Latvijā vidējais darba mūžs ir ilgāks nekā vidēji Eiropas Savienībā, t.i., ja katrs strādājošais vidēji savā mūžā nostrādā 35,7 gadus, tad Latvijā strādājam vairāk – tie ir 36,7 gadi, salīdzinājumam – itāļi strādā nepilnus 32 gadus (31,8). Turklāt strādājam ne tikai vairāk, bet arī ikdienā darbā pavadām garākas darba stundas. Vidēji Eiropas Savienībā katrs strādājošais darbā pavada 37,1 stundu, Latvijā strādājam ilgāk – 38,9 stundas, salīdzinājumam – norvēģi darbā pavada 33,8 stundas katru nedēļu. Garš darba mūžs un ilgas darba stundas – vai mēs pietiekami atlicinām laiku tieši sev un savai privātajai dzīvei? Būtisks ir darba un privātās dzīves līdzsvars, un arvien vairāk arodbiedrības visā pasaulē aicina to ievērot, arī Latvijā.   

Pieredze liecina, ka cilvēki labprātāk iepazīstas un uzklausa jaunu informāciju, ja pasākums tiek organizēts neformālā gaisotnē brīvā dabā. Tāpēc šogad 1. maijā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība pirmo reizi organizē pasākumu “Darba & dzīves festivāls”, lai informētu cilvēkus par darba un privātās dzīves saskaņošanas priekšrocībām, nepieciešamību un labās prakses piemēriem.

Kāpēc 1. maijs? Vairāk nekā 130 gadus darbaspēka kustība visā pasaulē 1.maijā atzīmē Starptautisko darbinieku solidaritātes dienu, – būsim solidāri un vienoti arī runājot par darba un privātās dzīves līdzsvaru.

Festivāls notiks Vērmanes dārzā, ir plānotas aktivitātes uz skatuves (muzikāli priekšnesumi, kā arī diskusijas), domnīca un mazākas teltis ar dažādu organizāciju un institūciju aktivitātēm. Festivālu atklāsim plkst. 12:00! Festivāla organizēšana notiek ar Eiropas Komisijas atbalstu programmas “Tiesības, vienlīdzība un pilsonība” 2014.-2020. gadam ietvaros.