LBAS logo

LBAS aicina uz diskusiju ar Latvijas politiķiem un Vācijas Bundestāga deputāti Zandu Martens

Aicinām mediju pārstāvjus uz Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) organizētu diskusiju

17.maijā plkst. 14:00, Arodbiedrību namā (klātienē, Rīgā, Bruņinieku ielā 29/31, Valdes zālē, 4. stāvā).

Diskusiju vadīs LBAS priekšsēdētāja vietniece Gita Oškāja.

Diskusijas tēmas: par darbinieku līdzdalību Latvijas sociālās attīstības veicināšanā, arodbiedrībām kā instrumentu darbinieku vajadzību sadzirdēšanai, kā arī arodbiedrību tiesībām un to īstenošanu praksē.

Diskusijā piedalīsies:

•           Zanda Martens, Vācijas Bundestāga deputāte, Vācijas Sociāldemokrātiskā partija SPD,

•           Harijs Rokpelnis, Saeimas deputāts, Zaļo un Zemnieku savienība,

•           Jānis Grasbergs, Saeimas deputāts, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”,

•           Kaspars Briškens,  Saeimas deputāts, “Progresīvie”,

•           Artjoms Uršuļskis, Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs,

•           Egils Baldzēns, LBAS priekšsēdētājs.

Arodbiedrības un to spēja efektīvi darboties sociālajā dialogā ir viens no demokrātiskas valsts stūrakmeņiem un priekšnosacījums tam, ka darbinieku vajadzības tiek sadzirdētas valdības un likumdevēja līmenī. Diskusijas dalībnieki centīsies atbildēt uz jautājumu, vai darbinieku vajadzības ir pietiekami sadzirdētas un ņemtas vērā Latvijā, kā arī, kādi instrumenti ir nepieciešami, lai stiprinātu arodbiedrību lomu un padarītu to redzamāku Latvijā. Vērtīgu pienesumu diskusijai sniegs Vācijas likumdevēja pārstāvja atziņas un Vācijas labā prakse.