LBAS logo

LBAS aicina uz vebināru “Koplīgumu normu attiecināšana tikai uz arodbiedrības biedriem”

LBAS aicina dalīborganizāciju pārstāvjus piedalīties vebinārā “Koplīgumu normu attiecināšana tikai uz arodbiedrības biedriem”, kas norisināsies šī gada 8.decembrī 13.00-15.00 ZOOM platformā.

LBAS jau vairākus gadus notiek diskusijas par iespējam koplīguma norma attiecināt tikai uz arodbiedrības biedriem, lai novērstu “bezmaksas braucēju” fenomenu un motivētu darbiniekus iestāties arodbiedrībā. Tepat kaimiņos Lietuvā Darba kodekss ietver tiesību normu, ka koplīgumu attiecina tikai uz arodbiedrības biedriem, ja vien puses speciāli nevienojas par pretējo. Neskatoties uz Starptautiskās Darba organizācijas kritiku, Lietuvas arodbiedrības ir laimīgas par šādas tiesību normas esamību.  Šī gada Lietuvas Augstākās tiesas spriedums apstiprināja, ka koplīgumu normu attiecināšana tikai uz arodbiedrības biedriem ir pieļaujama diskriminācija. Lietuvas nacionālā līmeņa publiskā sektora ģenerālvienošanās, kas paredz speciālus labumus tikai arodbiedrības biedriem, jau deva savus rezultātus ar plašu arodbiedrības biedru pieaugumu.

Lai vairāk uzzinātu par Lietuvas darba tiesisko regulējumu un tiesu praksi šajā jautājumā, kā arī iegūtu informāciju par nacionālā līmeņa publiskā sektora ģenerālvienošanos, esam aicinājuši uz vebināru Lietuvas Arodbiedrību konfederācijas (LPSK) juristi Evelīnu Siliniti.

ZOOM saiti uz semināru vaicājiet savas nozares arodbiedrībā!

Lūdzu, dalieties ar šo ziņu ar savu arodbiedrību biedriem – vairosim biedru informētību kopā!