LBAS logo

LBAS ar politiķiem diskutēs par nodokļu politiku

Lai diskutētu par valdības piedāvāto nodokļu politiku un tās iespējamo attīstību nākotnē, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība sadarbībā ar Fridriha Eberta fondu ceturtdien, 24. septembrī plkst. 12.30, organizē diskusiju “Nodokļu politika krustcelēs – vai mazināsim nodokļu slogu darbiniekam?”.

Diskusija notiks Arodbiedrību namā, Bruņinieku ielā 29/31, 2.stāva  zālē.

Diskusijas centrālais jautājums būs Latvijas darbaspēka nodokļu sistēmas konkurētspēja citu ES valstu vidū, tās attīstība nākotnē, kā arī iespēja paaugstināt darba ņēmēju ienākumus, līdz ar to arī pirktspēju.

LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns: “Galvenais arodbiedrībām ir darba samaksas jautājums, par kuru mums jādomā ne tikai Baltijas valstu, bet tālākā nākotnē arī visa Baltijas jūras reģiona ietvarā. Diskusijas gaitā noteikti akcentēsim arī to, ka koplīgums uzņēmumā un ģenerālvienošanās nozarē mazina darbaspēka nodokļu plaisu, un, kā publiskajā telpā atzinusi VID vadība, pateicoties noslēgtajai nozares ģenerālvienošanās, ēnu ekonomika būvniecībā ir mazinājusies par 2%, kas nozīmē papildu naudu valsts un pašvaldību budžetā.”

Diskusijā piedalīsies Egils Baldzēns, LBAS priekšsēdētājs, Dana Reizniece – Ozola,13. Saeimas deputāte, Jānis Hermanis, Latvijas Darba devēju konfederācijas finanšu un nodokļu eksperts, Vjačeslavs Dombrovskis, 13. Saeimas deputāts, aicināta arī Ramona Petraviča, labklājības ministre, un Jānis Reirs, finanšu ministrs.