LBAS logo

LBAS darba aizsardzības konferencē – par pandēmijas laika mācībām un uzdevumiem nākotnē

Lai diskutētu par darba aizsardzības aktualitātēm, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) kā ik gadu rīko konferenci, kas veltīta Starptautiskajai darba aizsardzības dienai.

Tā notiks rīt, 29. aprīlī, ZOOM vidē no plkst. 9.30 līdz 13.30.

Konferences sākuma daļā būs piemiņas brīdis darba vietās bojā gājušajiem un cietušajiem. Eiropas arodbiedrību konfederācija (ETUC) norāda, ka starp 530 000 no Covid -19 bojāgājušajiem Eiropas Savienībā ir neskaitāmi tūkstoši strādnieku, kuri ar to inficējās darbā. Jāatceras arī tos, kas pagājušajā gadā nomira no vēža, kas saistīts ar darbu, un citām slimībām un nelaimes gadījumiem darbā: vairāk nekā 100 000 Eiropā vien.

Konferenci atklās Egils Baldzēns, LBAS priekšsēdētājs, un Līga Meņģelsone, LDDK ģenerāldirektore.

Par situāciju darba aizsardzības jomā šajā laikā un nākotnes perspektīvām informēs Renārs Lūsis, Valsts darba inspekcijas (VDI) direktors. Aktuāla pētījuma rezultātus komentēs Linda Paegle, RSU Darba drošības un vides veselības institūta pētniece.

Arodbiedrību šī laika uzdevumus uzsvērs Ziedonis Antapsons, LBAS darba aizsardzības eksperts. Savukārt par Covid – 19 mācībām un perspektīvu normālai dzīvei pastāstīs Ivars Kalviņš, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents.

Darba vides riskus attālināta darba laikā izsvērs Laima Beroza, LDDK eksperte, un par iekļaujošo izglītību kā Covid – 19 seku pārvarēšanas iespēju informēs Kristīna Veihmane, LDDK eksperte. Covid – 19 laika psihosociālajās sekās uz nodarbināto dzīvi iedziļināsies Ernests Pūliņš – Cinis, RSU ārsts psihoterapeits.

Konference noslēgsies ar informāciju par darba aizsardzības sadaļu Koplīgumā, par kuru pastāstīs Mārtiņš Pužuls, LBAS darba aizsardzības vecākais speciālists.

Ja vēlaties piedalīties konferencē, rakstiet uz e-pastu martins@lbas.lv.