LBAS logo

LBAS Darba tiesību forums – par COVID-19 ierobežojumiem no darba tiesību perspektīvas

LBAS ikgadējais Darba tiesību forums notiks tiešsaistē 5. novembrī no plkst. 10.00 līdz 14.15. Tas tiks translēts LBAS Youtube kanālā un LBAS mājas lapā www.arodbiedribas.lv.

Šī gada foruma tēma – “COVID-19 ierobežojumi no darba tiesību perspektīvas”.

Latvijā visā valsts teritorijā ir izsludināta ārkārtējā situācija no 2021. gada 11. oktobra līdz 2022. gada 11. janvārim. Saskaņā ar MK rīkojumu “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” darba devējam ārkārtējās situācijas laikā ir jānodrošina darbiniekiem attālinātā darba iespējas, ja darba specifika to pieļauj. Tajā pat laikā darbinieki valsts un pašvaldību institūcijās (tai skaitā kapitālsabiedrībās)  no 2021. gada 15. novembra savus darba pienākumus var veikt tikai tad, ja viņiem ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Tāpat arī privātajā sektorā darbinieki klātienē no 15. decembra darbu varēs veikt tikai tad, ja viņiem ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

LBAS darba tiesību forumā tiks runāts par  obligāto vakcināciju kā vienu no šī brīža aktuālākajiem darba tiesību jautājumiem. LBAS vēlas rīkot diskusiju par  to, ko valdības sēdēs izskata diezgan ātri, atstājot katru pusi ar saviem jautājumiem, piemēram, cik samērīgi ir izbeigt darba attiecības? Vai aizstāvēt citu darbinieku un sabiedrības veselību var ar citiem ne tik sāpīgiem līdzekļiem darbinieku iztikas līdzekļiem un profesionālai attīstībai?

Forumā kopā ar valsts pārvaldes pārstāvjiem, Tiesībsargu un darba tiesību ekspertiem meklēsim atbildes uz dažādiem grūtiem jautājumiem:

  • kāds ir aktuālais darba tiesiskais regulējums un epidemioloģiskās drošības pasākumi, kas veicami darba devējiem;
  • kā izskatās valdības noteiktie COVID-19 ierobežojumi no starptautisko tiesību un īpaši cilvēktiesību perspektīvas;
  • vai tiesību uz darbu liegšana ir samērīgs ierobežojums, lai sasniegtu leģitīmu mērķi aizsargāt sabiedrības veselību un vai to var veikt kopējā labuma vārdā;
  • visbeidzot, kā, izpildot epidemioloģiskās drošības prasības, aizsargāt darbinieku personas datus.

Aktuālo informāciju meklējiet LBAS mājas lapā www.arodbiedribas.lv.