LBAS logo

LBAS Darba un dzīves nedēļa noslēdzas ar muzikālu diskusiju

Lai aktualizētu darba un privātās dzīves saskaņošanas nepieciešamību Latvijas darbinieku vidū, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) no 5. līdz 9. oktobrim organizēja Darba un dzīves nedēļas pasākumus.

Privātās un darba dzīves līdzsvarošanas jautājumus no neierasta skatu punkta atklās nedēļas noslēguma pasākums – Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta sadarbībā ar LBAS organizētā muzikālā diskusija jeb pieredzes stāstu pēcpusdiena “Līdzsvara efekts: laimīgi darbinieki = ilgtspējīgi darba devēji”.

Privātās un darba dzīves līdzsvarošanas pieredzes stāstos dalīsies gan darba devēji  – “Swedbank” Personālpārvaldes projektu vadītāja Inese Blaua-Brēķe, “Draugiem Group” runasvīrs Jānis Palkavnieks, Latvijas Televīzijas raidījumu redaktore Dace Lasmane, “Cēsu alus” Pensionāru kluba vadītājs Kārlis Tomsons un Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas vadītāja Maija Ancveriņa, gan arī nodarbinātie – aktrise Anta Aizupe, mūziķe Vlada Hmeļevska un biedrības “Tēvi” pārstāvis Lauris Bokišs. Bet aktuālos ar privāto un darba dzīvi saistītos jautājumus komentēs LBAS jurists un darba tiesību eksperts Kaspars Rācenājs un cilvēkresursu vadības eksperte Daiga Vintere.

Pateicoties tehnoloģiju attīstībai, darbs mūsu ikdienā ienāk aizvien vairāk. Savukārt attālinātais darbs, kas vēl pirms pusgada bija nosacīta nākotne, globālās pandēmijas ietekmē ir kļuvis par pārliecinošu tagadni. Normālos apstākļos tam būtu vajadzējis veicināt privātās un darba dzīves līdzsvaru. Taču realitātē notika citādi, jo darbs ienāca mūsu mājās šī vārda vistiešākajā nozīmē.

Jāpiebilst, ka globālā pandēmija arī uzskatāmi parādīja – uzskats, ka problēmas ar privātās un darba dzīves līdzsvarošanu ir tikai vecākiem ar maziem bērniem, ir maldīgs! Šis jautājums ir aktuāls ikvienam darbiniekam – gan X, Y un Z paaudzēm, gan arī tā dēvētajai “baby boomers” paaudzei, turklāt neatkarīgi no viņa dzimuma, ģimenes stāvokļa, interešu loka u.tml. Tāpēc, domājot par to, kā veicināt biznesa izaugsmi un ilgtspēju, ir būtiski pievērst uzmanību jautājumiem, kas veicina katra darbinieka, nevis noteiktas darbinieku grupas labsajūtu. Vai mūsdienu strauji mainīgajos apstākļos tas maz ir iespējams?

Dažādu jomu eksperti norāda, ka iespējams ir viss. Pie kam, pieredze liecina, ka tik radikālas metodes, kā, piemēram, darbinieku pieejas slēgšana darba e-pastiem un citiem organizācijas resursiem darba dienas beigās, privātās un darba dzīves līdzsvaru neveicina. Produktivitāti ne tik. Bet kas veicina? Turklāt jebkurā vecumā?

Uz šiem un citiem jautājumiem atbildēs pasākuma dalībnieki, un to visu “diriģēs” žurnālists Ansis Bogustovs. Savukārt par pasākuma muzikālo noformējumu parūpēsies mūziķis Kaspars Zemītis. Pasākums būs skatāms arī  tiešraidē LBAS Facebook profilā no plkst. 13.00 līdz 16.00.