LBAS logo

LBAS foto izstāde “Darbs un privātā dzīve – līdzsvarā?” – “Galerijā Centrs”

No 1. līdz 15. oktobrim “Galerijā Centrs” Rīgā  ir skatāma Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) organizēta foto izstāde “Darbs un privātā dzīve – līdzsvarā?”.

LBAS no augusta vidus līdz 17. septembrim organizēja foto konkursupar darba un privātās dzīves saskaņošanas iespējām, līdzekļiem un sasniegumiem, skatoties uz šīm situācijām gan nopietni, gan ar humoru.

Pavisam tika iesniegtas 42 fotogrāfijas, un LBAS izveidota žūrija no tām izvēlējās 14 labākās, kas redzamas izstādē. Pie katras fotogrāfijas lasāms kāds padoms, norāde uz darba likumdošanas aspektu saistībā ar darba un privātās dzīves līdzsvara veicināšanu.

Izstādē redzami astoņu autoru darbi – Daira Kravaļa, Dinas Maksimenko, Gunāra Putniņa, Igora Saveiko, Madaras Brāles, Sandras Grāvītes – Jonaites, Valda Putniņa un Nataļjas Preisas fotogrāfijas.

No 4. līdz 8.oktobrim LBAS organizē Darba un dzīves līdzsvara nedēļu, kad gandrīz katru dienu notiks kāds šai tēmai veltīts pasākums (vairāk informācijas – www.arodbiedribas.lv). Šīs nedēļas laikā LBAS žūrija izvēlēsies fotokonkursa uzvarētājus, kā arī notiks skatītāju simpātiju balsojums LBAS Facebook kontā, – tur tiks publicētas visas konkursam iesniegtās fotogrāfijas, un uzvarēs tā, kura nedēļas laikā savāks visvairāk “like”.

Izstāde tiek organizēta ar Eiropas Komisijas programmas “Tiesības, vienlīdzība un pilsonība” 2014.-2020. gadam atbalstu projektā “Balance for all – B4A” (“Līdzsvars visiem – B4A”). 

Projekta mērķis ir īstenot pasākumus, lai mazinātu stereotipus par noteiktu lomu sadalījumu starp sievietēm un vīriešiem darba un privātās dzīvi līdzsvarošanā un radītu priekšnosacījumus vienlīdzīgai aprūpes un mājsaimniecības pienākumu sadalei.

Projektu īsteno Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība sadarbībā ar Labklājības ministriju un Latvijas Darba devēju konfederāciju.

LBAS izstādes “Darbs un privātā dzīve – līdzsvarā?” norisi atbalsta “Galerija Centrs”.