LBAS logo

LBAS foto izstāde “Darbs un privātā dzīve – līdzsvarā?” skatāma galerijā “Centrs”

No 23. oktobrim līdz 4. novembrim galerijā “Centrs” Rīgā  ir skatāma Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) organizēta foto izstāde “Darbs un privātā dzīve – līdzsvarā?”.

LBAS no 1. septembra līdz 1. oktobrim organizēja foto konkursu par darba un privātās dzīves saskaņošanas iespējām, līdzekļiem un sasniegumiem, skatoties uz šīm situācijām gan nopietni, gan ar humoru.

Pavisam tika iesniegtas 64 fotogrāfijas, un LBAS izveidota žūrija no tām izvēlējās 12 labākās, kas redzamas izstādē. Pie katras fotogrāfijas lasāms kāds padoms, norāde uz darba likumdošanas aspektu saistībā ar darba un privātās dzīves līdzsvara veicināšanu.

Skatītāju simpātijas balvu LBAS Facebook profilā ar visvairāk “patīk” izcīnīja Sanitas Spudiņas fotogrāfija “Darbs laivā (live)”, kas uzņemta 2020. gada 5. septembrī Alūksnes novada Pullāna ezerā. Savukārt veicināšanas balvas saņems žūrijas izvēlētās trīs fotogrāfijas: “Svaru kausi līdzsvarā” – autors Dairis Kravalis, Sintijas Šlēgeles fotogrāfija “Gatavošanās sapulcei” un Kitijas Kaļiņinas – “Mans darbs ir mana privātā dzīve”.

Izstāde tiek organizēta ar Eiropas Komisijas programmas “Tiesības, vienlīdzība un pilsonība” 2014.-2020. gadam atbalstu projektā “Balance for all – B4A” (“Līdzsvars visiem – B4A”). 

Projekta mērķis ir īstenot pasākumus, lai mazinātu stereotipus par noteiktu lomu sadalījumu starp sievietēm un vīriešiem darba un privātās dzīvi līdzsvarošanā un radītu priekšnosacījumus vienlīdzīgai aprūpes un mājsaimniecības pienākumu sadalei.

Projektu īsteno Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība sadarbībā ar Labklājības ministriju un Latvijas Darba devēju konfederāciju.

LBAS izstādes “Darbs un privātā dzīve – līdzsvarā?” norisi atbalsta galerija “Centrs”.