LBAS logo

LBAS foto konkurss “Darbs un privātā dzīve – līdzsvarā?” noslēdzies

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) no augusta vidus līdz 17. septembrim organizēja foto konkursupar darba un privātās dzīves saskaņošanas iespējām, līdzekļiem un sasniegumiem, skatoties uz šīm situācijām gan nopietni, gan ar humoru. Savukārt no 1. līdz 15. oktobrim “Galerijā Centrs” Rīgā  bija skatāma (LBAS) organizēta foto izstāde “Darbs un privātā dzīve – līdzsvarā?”.

Pavisam tika iesniegtas 42 fotogrāfijas, un LBAS izveidota žūrija no tām izvēlējās 14 labākās, kas redzamas izstādē. Pie katras fotogrāfijas bija lasāms kāds padoms, norāde uz darba likumdošanas aspektu saistībā ar darba un privātās dzīves līdzsvara veicināšanu. Izstādē bija redzami astoņu autoru darbi – Daiņa Kravaļa, Dinas Maksimenko, Gunāra Putniņa, Igora Saveiko, Madaras Brāles, Sandras Grāvītes – Jonaites, Valda Putniņa un Nataļjas Preisas fotogrāfijas.

LBAS žūrija ir izvēlējusies fotokonkursa uzvarētājus, un tie ir: 1. vietu iegūst Dairis Kravalis, fotogrāfija “Izdegšana”, 2. vietas ieguvēji ir divi – Madara Brāle, fotogrāfija “Komforta zonas maiņa”, un Igora Saveiko fotogrāfija “1,5 slodzes”, 3. vietu ieguvusi Madaras Brāles  fotogrāfija “Darbam jāpaliek darbā”.

Darba un dzīves nedēļas laikā notika skatītāju simpātiju balsojums LBAS Facebook kontā, – tur tika publicētas visas konkursam iesniegtās fotogrāfijas, un visvairāk “like” ieguva Daira Kravaļa “Izdegšana”.

Apsveicam uzvarētājus un par balvu iegūšanu ar viņiem sazināsimies nākamās nedēļas laikā!

No 4. līdz 8.oktobrim LBAS organizēja Darba un dzīves līdzsvara nedēļu, kad gandrīz katru dienu notika kāds šai tēmai veltīts pasākums (vairāk informācijas – www.arodbiedribas.lv).

Pasākumi tika organizēti ar Eiropas Komisijas programmas “Tiesības, vienlīdzība un pilsonība” 2014.-2020. gadam atbalstu projektā “Balance for all – B4A” (“Līdzsvars visiem – B4A”). 

Projekta mērķis ir īstenot pasākumus, lai mazinātu stereotipus par noteiktu lomu sadalījumu starp sievietēm un vīriešiem darba un privātās dzīvi līdzsvarošanā un radītu priekšnosacījumus vienlīdzīgai aprūpes un mājsaimniecības pienākumu sadalei.

Projektu īsteno Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība sadarbībā ar Labklājības ministriju un Latvijas Darba devēju konfederāciju.