LBAS logo

LBAS iebilst VM sagatavotā Covid -19 vakcinācijas plāna projektam

LBAS izsaka iebildumu Veselības ministrijas sagatavotajam informatīvā ziņojuma projektam ”Par Covid -19 vakcinācijas plānu”.  Tā 3.lpp. rakstīts: ”…vakcinācijas projekta mērķis ir: pēc iespējas ātrāk vakcinēt visus Latvijas iedzīvotājus, lai līdz 2021.gada vasaras beigām sasniegtu vakcinācijas aptveri, kas nodrošina kolektīvo imunitāti  (vismaz 70%).”

LBAS dalīborganizācijas viennozīmīgi iestājas par brīvprātīgu vakcināciju un par iespēju straujāk vakcinēties visiem, kas to vēlas, jo īpaši, no augstāka inficēšanās riska grupām. Šīs vakcīnas sākotnēji ir pārbaudītas ļoti īsā laikā, – mūsu eksprezidents Valdis Zatlers apliecina: 3-4 mēnešus, piemēram, Pfizer vakcīnas gala pārbaude noslēdzas 2023.gada janvārī, tas patiesībā būs strauji un liels panākums.

LBAS iebildumā norāda, ka šādas vakcīnas vispār ir izmantojamas ārkārtas situācijā, bez ārkārtas situācijas tās nebūtu rekomendējamas. Vēl būtisks aspekts ir tas, ka tās ir pārbaudītas uz relatīvi veseliem cilvēkiem bez hroniskām slimībām un alerģijām. Jau šobrīd ar administratīvu stingru rekomendāciju un brīdinot par  netīkamām sekām tiek piespiesti vakcinēties cilvēki, kuriem pat vakcīnas ražotājs ir noliedzis šo vakcināciju. 

14. janvārī LBAS, LDDK, LTRK, LPS, LZA iesniedza LR premjeram Krišjānim Kariņam savu skatījumu un piedāvājumu COVID-19 krīzes pārvarējumam, kurā viens no pamatprincipiem ir brīvprātīga vakcinācija bez cilvēku šantāžas un visu, kuri vēlas, strauja vakcinēšana, un, kā norāda Valdis Zatlers, – godīga un atklāta saruna ar sabiedrību, neko neslēpjot un izrunājot, izdiskutējot visus jautājumus kopā vienlīdzīgi ar dažādas pārliecības cilvēkiem.      

Egils Baldzēns, LBAS priekšsēdētājs