LBAS logo

LBAS Jauniešu padomes Solidaritātes vēstule ar Ukrainu

Ir pagājusi nedēļa, kopš Krievijas Federācijas spēki iebruka Ukrainas suverēnajā teritorijā, kopš tā brīža situācija ir saasinājusies no uzbrukumiem militāriem un stratēģiskiem objektiem līdz uzbrukumu nešķirošanai starp militāriem mērķiem un  civiliedzīvotāju apdzīvotām zonām, izraisot nepieņemamus civiliedzīvotāju dzīvību zaudējumus un humanitāro krīzi Ukrainā. Uzsveram, ka pasaulē notiek rupjš starptautisko tiesību pārkāpums. Nepamatotais Krievijas un Baltkrievijas iebrukums Ukrainā apdraud ne tikai reģionālo, bet arī globālo stabilitāti. Tas ir prasījis pārāk daudz dzīvību, un jau ir radījis pārāk daudz cilvēku ciešanu. 

Mēs, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības Jaunatnes padome, esam satriekti, redzot Ukrainā notiekošās zvērības, un izsakām visdziļāko līdzjūtību Ukrainas tautai.

Mēs pieprasām Krievijas Federācijai apturēt iebrukumu Ukrainā, kā arī tās veikto uzbrukumu demokrātijai un cilvēku tiesībām uz brīvību.  Mēs solidarizējamies ar visu Ukrainas tautu, īpaši visiem, kas riskē ar savu dzīvību, lai cīnītos par savas valsts brīvību un suverenitāti.

Mēs aicinām ikvienu Eiropā un pasaulē izdarīt pastāvīgu spiedienu uz Krievijas Federācijas valdību, izmantojot visus pieejamos līdzekļus institucionālā un organizācijas līmenī, kā arī jebkādas iespējas personīgā līmenī. Mēs arī atgādinām visiem cilvēkiem par labo gribu, ka vissvarīgākā ir konkrēta rīcība. Šī iemesla dēļ mēs aicinām ikvienu ziedot dažādām organizācijām, kas palīdz Ukrainas iedzīvotājiem un sniedz ieguldījumu visos citos iespējamos veidos.

Mēs arī solidarizējamies ar cilvēkiem Krievijā, kuri ir drosmīgi iebilduši pret valdības lēmumiem un tādējādi tiek ieslodzīti, jo Krievijas pilsoņu nostāja pret viņu pašu represīvo valdību patiešām ir svarīga, lai apturētu nelikumīgo un brutālo agresiju Ukrainā.

Šis karš ir nekavējoties jāpārtrauc, lai Ukrainas dēli un meitas varētu nolikt ieročus un atgriezties strādāt ar instrumentiem, ar kuriem viņi to bija pieraduši darīt līdz 24. februārim.

Šis karš notiek ne tikai pret Ukrainu. Tas apdraud visu, ko mēs, arodbiedrības, pārstāvam un kam ticam.

Ar visdziļāko līdzjūtību,
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības Jauniešu padome