LBAS logo

LBAS kategoriski iebilst pret nozaru sarīdīšanu, pārdalot valsts budžetu

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) kategoriski iebilst pret nozaru pretnostatīšanu un pat sarīdīšanu, pārdalot valsts budžetu.

“8 miljonus eiro, kas atņemti no Izglītības un zinātnes ministrijas par labu veselības aprūpes budžetam, var atrast citos avotos, īpaši tagad, kad ir ievērojami audzis iekasēto nodokļu apjoms,” uzsver LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns.

“Eiropas Komisijas 15. maija paziņojumā Latvijas IKP pieaugums 2023. gadā ir novērtēts ar +1,4% IKP, Saeimā apstiprinātajā budžetā tas ir noteikts –0,6%. Starpība valsts ieņēmumos ir aptuveni 240 – 250 miljoni eiro. Tāpēc ir iespējami veiksmīgāki risinājumi par valdības piedāvāto.

Budžets pildās daudz labāk nekā plānots. Bet šie 8 miljoni ir jānovirza tur, kur paredzēts – izglītības un zinātnes nozares darbinieku darba samaksas paaugstināšanai.”