LBAS logo

LBAS konkursa profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS 2019 Kurzemes pusfināls notiek Ventspilī

Ar reģionālo pusfinālu piektdien, 22. novembrī, Ventspilī noslēdzas Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) organizētā konkursa profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS 2019 pusfināli. Konkursa fināls notiks 12. decembrī Ogrē.

Pusfināla kārta risināsies Ventspils tehnikumā un sāksies plkst. 11.00.

Šajā pusfinālā sacentīsies piecas komandas – divas no Ventspils tehnikuma, divas no Liepājas Valsts tehnikuma un Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma komanda.

LBAS trešo gadu šajā projektu periodā organizē konkursu profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS. Konkursa mērķis ir veicināt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī veicināt viņu izpratni par sociālo dialogu.

Šogad konkursā ir piedalījušās 26 komandas no 22 vidējās profesionālās izglītības iestādēm. Konkurss notiek Valsts darba inspekcijas (VDI) realizētā ESF projekta „Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” aktivitātes “Izglītojošas aktivitātes profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem” ietvaros.

Profesionālo izglītības iestāžu komandas ir iesūtījušas savus mājas darbus, kurus prezentēs konkursa laikā, konkursa gaitā notiks viktorīna par darba tiesību, darba aizsardzības un sociālā dialoga tēmām, kā arī katra komanda uz vietas risinās vairākas situācijas saistībā ar darba vides un tiesiskajām attiecībām.