LBAS logo

LBAS konkursa PROFS 2019 finālā Ogres tehnikumā sacentīsies sešas profesionālo izglītības iestāžu komandas

Ceturtdien, 12. decembrī, plkst. 11.00 – 15.00 Ogres tehnikumā notiks Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) organizētā konkursa profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS 2019 fināls.

Tiesības piedalīties konkursa PROFS 2019 finālā izcīnījušas profesionālo izglītības iestāžu komandas no Liepājas Valsts tehnikuma, Ogres tehnikuma, Rēzeknes tehnikuma, Rīgas Stila un modes tehnikuma, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas un Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas.

LBAS trešo gadu šajā projektu periodā organizē konkursu profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS. Konkursa mērķis ir veicināt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī veicināt viņu izpratni par sociālo dialogu.

LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns: “Ja jaunais darbinieks zinās sava darba tiesības, viņš vienmēr saņems to, ko nopelnījis, un strādās drošos un labos darba apstākļos. Viņš kopā ar kolēģiem izveidos arodbiedrību un ar darba devēju noslēgs koplīgumu, kas dos papildu sociālās garantijas likumos noteiktajam, un vienlaikus ar savu motivēto darbu un pozitīvo attieksmi vairos sava uzņēmuma konkurētspēju un iespējas nodrošināt augstāku dzīves standartu. Ja darbinieks zinās darba aizsardzības patiesības, tad viņš būs vesels un drošs, un zinās, kā palīdzēt saviem kolēģiem. Viss ir jauno darbinieku rokās – apgūsti, izproti un ej tālāk – uz priekšu savā karjerā!”

Šogad konkursa PROFS 2019 pusfinālos ir piedalījušās 26 komandas no 22 vidējās profesionālās izglītības iestādēm. Arī uz finālu profesionālo izglītības iestāžu komandas ir iesūtījušas savus mājas darbus, kurus prezentēs konkursa laikā, konkursa gaitā notiks viktorīna par darba tiesību, darba aizsardzības un sociālā dialoga tēmām, kā arī katra komanda uz vietas risinās vairākas situācijas saistībā ar darba vides un tiesiskajām attiecībām.

Fināla žūrijā kopā ar LBAS darba aizsardzības konsultantu Mārtiņu Pužulu un LBAS darba tiesību konsultantu Kasparu Rācenāju strādās Valsts darba inspekcijas (VDI) direktors Renārs Lūsis un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) darba aizsardzības speciāliste Laima Beroza. Konkursa dalībnieki risinās kompetentās institūcijas SAFEWORK sagatavoto uzdevumu, kā arī atbildēs uz AS “Cēsu alus” darba aizsardzības speciālistes sagatavotajiem viktorīnas jautājumiem un saņems dzirkstošas pārsteiguma balvas no uzņēmuma.

Saistībā ar konkursu PROFS gada pirmajā pusē notiek izglītošanas darbs – profesionālās izglītības iestādes tiek aicinātas pieteikties uz LBAS darba tiesību un darba aizsardzības konsultantu lekcijām. Šogad lekcijās darba tiesībās un darba aizsardzībā, kā arī par sociālo dialogu un arodbiedrību izglītoti vairāk nekā 1000 audzēkņu 16 profesionālajās izglītības iestādēs.

Konkurss PROFS notiek Valsts darba inspekcijas (VDI) realizētā ESF projekta „Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” aktivitātes “Izglītojošas aktivitātes profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem” ietvaros.