LBAS logo

LBAS konkursa PROFS 2019 finālā uzvar Liepājas Valsts tehnikuma komanda

LBAS konkursa profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS 2019 finālā 12. decembrī uzvarēja Liepājas Valsts tehnikuma komanda, kuras mentores ir tehnikuma pedagoģes Inga Vasermane un Dzintra Bruže.

LBAS šo konkursu šajā projektu periodā organizē trešo gadu, un katru gadu ir uzvarējusi Liepājas Valsts tehnikuma komanda šo skolotāju vadībā.

Otro vietu ieguva Ogres tehnikuma, trešo – Jēkabpils Agrobiznesa koledžas audzēkņi.

Vēl konkursa finālā piedalījās profesionālo izglītības iestāžu komandas no Rēzeknes tehnikuma, Rīgas Stila un modes tehnikuma un Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas.

Šogad konkursa PROFS 2019 piecos reģionālajos pusfinālos piedalījās 26 komandas no 22 vidējās profesionālās izglītības iestādēm. Arī uz finālu profesionālo izglītības iestāžu komandas bija iesūtījušas savus mājas darbus, kurus prezentēja konkursa laikā, konkursa gaitā notika viktorīna par darba tiesību, darba aizsardzības un sociālā dialoga tēmām, kā arī katra komanda uz vietas risināja vairākas situācijas saistībā ar darba vides un tiesiskajām attiecībām.

Fināla žūrijā kopā ar LBAS darba aizsardzības konsultantu Mārtiņu Pužulu un LBAS darba tiesību konsultantu Kasparu Rācenāju strādāja Valsts darba inspekcijas (VDI) direktors Renārs Lūsis un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) darba aizsardzības esperte Laima Beroza. Konkursa dalībnieki risināja kompetentās institūcijas SAFEWORK sagatavoto uzdevumu, kā arī atbildēja uz AS “Cēsu alus” darba aizsardzības speciālistes sagatavotajiem viktorīnas jautājumiem un saņēma  dzirkstošas pārsteiguma balvas no uzņēmuma.