LBAS logo

LBAS konkursa PROFS finālā sacentīsies komandas no visiem Latvijas reģioniem

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) organizētā konkursa profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS 2022 fināls notiks 20. decembrī plkst. 12.00 Rīgas Celtniecības koledžā.

Tajā piedalīsies Liepājas Valsts tehnikuma, Vidzemes Dizaina un tehnoloģiju tehnikuma, Ogres tehnikuma, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Preiļu struktūrvienības, Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas un Rīgas Celtniecības koledžas audzēkņu komandas.

Konkursa mērķis ir veicināt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī veicināt viņu izpratni par arodbiedrību un sociālo dialogu.

Šogad konkursa pusfinālos piedalījās 24 komandas no vidējās profesionālās izglītības iestādēm.

Komandas, kas piedalīsies PROFS 2022 finālā, konkursa laikā prezentēs iesūtītos mājas darbus, notiks viktorīna par darba tiesību, darba aizsardzības un sociālā dialoga tēmām, kā arī katra komanda uz vietas risinās vairākas situācijas saistībā ar darba vides un darba tiesiskajām attiecībām.

Konkursa PROFS 2022 žūrijas darbā piedalīsies Valsts darba inspekcijas direktors Renārs Lūsis, Latvijas Darba devēju konfederācijas darba aizsardzības eksperte Laima Beroza, LBAS darba tiesību konsultants Kaspars Rācenājs un LBAS darba aizsardzības konsultants Mārtiņš Pužuls.

Konkursa PROFS 2022 fināla pirmo triju vietu ieguvēji saņems vērtīgas balvas, un visas fināla komandas saņems dzirkstošas balvas no AS “Cēsu alus”.

Gada pirmajā pusē LBAS veic izglītošanas darbu – profesionālās izglītības iestādes tiek aicinātas pieteikties uz LBAS darba tiesību un darba aizsardzības konsultantu lekcijām. 2022. gada pirmajā pusē attālinātajās lekcijās darba tiesībās un darba aizsardzībā, kā arī par sociālo dialogu un arodbiedrību izglītoti vairāk nekā 1600 audzēkņu.