LBAS logo

LBAS konkursa PROFS finālā uzvar Ogres tehnikuma komanda

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) konkursa profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS 2022 finālā 20. decembrī uzvarēja Ogres tehnikuma komanda.

Otro vietu ieguva Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Preiļu struktūrvienības audzēkņi, trešo vietu – Liepājas Valsts tehnikuma komanda. Konkursa PROFS finālā vēl startēja  Vidzemes Dizaina un tehnoloģiju tehnikuma, Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas un Rīgas Celtniecības koledžas audzēkņu komandas.

Konkursa PROFS mērķis ir veicināt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī veicināt viņu izpratni par arodbiedrību un sociālo dialogu.

Šogad konkursa pusfinālos piedalījās 24 komandas no vidējās profesionālās izglītības iestādēm.

PROFS 2022 finālā komandas prezentēja mājas darbus un uz vietas demonstrēja instruktāžas darba vietā. Notiks viktorīna par darba tiesību, darba aizsardzības un sociālā dialoga tēmām, kā arī katra komanda uz vietas risināja vairākas situācijas saistībā ar darba vides un darba tiesiskajām attiecībām.

Konkursa PROFS 2022 žūrijas darbā piedalījās Valsts darba inspekcijas direktors Renārs Lūsis, Latvijas Darba devēju konfederācijas darba aizsardzības eksperte Laima Beroza, LBAS darba tiesību konsultants Kaspars Rācenājs un LBAS darba aizsardzības konsultants Mārtiņš Pužuls.

Konkursa PROFS 2022 fināla pirmo triju vietu ieguvēji saņēma vērtīgas balvas, un visas fināla komandas saņēma dzirkstošas balvas no AS “Cēsu alus”.

Gada pirmajā pusē LBAS veic izglītošanas darbu – profesionālās izglītības iestādes tiek aicinātas pieteikties uz LBAS darba tiesību un darba aizsardzības konsultantu lekcijām. 2022. gada pirmajā pusē attālinātajās lekcijās darba tiesībās un darba aizsardzībā, kā arī par sociālo dialogu un arodbiedrību izglītoti vairāk nekā 1600 audzēkņu.