LBAS logo

LBAS konkursa PROFS pusfinālu rezultāti

Noslēgušies Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) konkursa PROFS šī gada pusfināli, kuros sacentās Rīgas, Vidzemes, Kurzemes, Latgales un Zemgales un Pierīgas profesionālo izglītības iestāžu komandas.

Lai veicinātu profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī lai radītu topošo darbinieku interesi par sociālo dialogu, LBAS jau tradicionāli organizē konkursu profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS. Tas notiek ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” (Nr. 7.3.1.0/16/I/001) atbalstu.

Vidzemes pusfinālā labāko rezultātu ieguva Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma audzēkņi. Savukārt Kurzemes pusfinālā uzvarēja Liepājas Valsts tehnikuma audzēkņu komanda. Zemgales un Pierīgas reģiona pusfinālā augstākais rezultāts bija Ogres tehnikuma komandai, Latgales profesionālo izglītības iestāžu vidū uzvarēja Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Preiļu struktūrvienība. Rīgas profesionālo izglītības iestāžu komandu vidū uzvarēja Rīgas Celtniecības koledžas audzēkņi. Visas minētās komandas piedalīsies konkursa finālā Rīgā, un vēl tiesības piedalīties finālā ir izcīnījusi Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas audzēkņu komanda, kas ieguva augstāko vērtējumu starp visu reģionu 2. vietu ieguvējām.

Profesionālo izglītības iestāžu komandas bija iesūtījušas savus mājas darbus, kurus prezentēja konkursa laikā, konkursa gaitā notika viktorīna par darba tiesību, darba aizsardzības un sociālā dialoga tēmām, kā arī katra komanda uz vietas risināja vairākas situācijas saistībā ar darba vides un tiesiskajām attiecībām.