LBAS logo

LBAS konkurss profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS turpinās ar pusfinālu Valmierā

13. novembrī ar reģionālo pusfinālu Valmierā turpināsies Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) organizētais konkurss PROFS 2023, kurā zināšanās par darba tiesībām, darba aizsardzību un sociālo dialogu sacentīsies Vidzemes profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu komandas.

Vidzemes pusfināls risināsies Valmieras Kultūras centrā, un tajā piedalīsies audzēkņi no Valmieras tehnikuma, Vidzemes Dizaina un tehnoloģiju tehnikuma, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas un Smiltenes tehnikuma. Šogad konkursam ir pieteikušās 27 vidējo profesionālo izglītības iestāžu komandas no visiem Latvijas reģioniem.

Pirmais LBAS konkursa PROFS pusfināls notika Rīgā 6. novembrī, kurā uzvarēja Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas audzēkņu komanda. Pārējie konkursa PROFS 2023 reģionu pusfināli notiks: 16. novembrī – Kuldīgā, 28. novembrī – Ogrē, 30. novembrī – Daugavpilī, un konkursa fināls plānots 6. decembrī Rīgā.

Profesionālo izglītības iestāžu komandas ir iesūtījušas savus mājas darbus, kurus prezentēs konkursa pusfinālu laikā, konkursa gaitā notiks viktorīna par darba tiesību, darba aizsardzības un sociālā dialoga tēmām, kā arī katra komanda uz vietas risinās vairākas situācijas saistībā ar darba vides un tiesiskajām attiecībām.

Žūrijā piedalīsies konkursa PROFS jautājumu un uzdevumu autori – LBAS darba aizsardzības konsultants Mārtiņš Pužuls un LBAS darba tiesību konsultants Kaspars Rācenājs, kā arī LDDK darba aizsardzības eksperte Laima Beroza un Valsts darba inspekcijas reģionālais pārstāvis.

Konkurss notiek ar Valsts darba inspekcijas (VDI) realizētā ESF projekta „Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” aktivitātes “Izglītojošas aktivitātes profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem” atbalstu.  Konkursa mērķis ir veicināt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī veicināt viņu izpratni par sociālo dialogu.