LBAS logo

LBAS organizē diskusiju par darba samaksu, produktivitāti un sociālo nevienlīdzību Latvijā

18. oktobrī plkst. 10.00 Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) sadarbībā ar Fridriha Eberta fondu organizē semināru – diskusiju par aktualitātēm sociāli ekonomiskajā jomā Latvijā.

To atklās LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns, uzsverot LBAS nostāju: “Uzņēmumi var būt konkurētspējīgi tikai tad, ja to darbiniekiem ir konkurētspējīgas algas ne tikai Latvijas mērogā, bet arī Baltijā un tuvākajā nākotnē arī Eiropas Savienībā (ES). Patiesībā darba ražīgums Latvijā atbilst iekšzemes kopproduktam, un tas ir vairāk nekā 70% no ES-28 vidējā, kā rāda Eurostat dati. Turklāt šis rādītājs atspoguļo realitāti bez ēnu ekonomikas ietekmes, kas Latvijā ir lielāka nekā Igaunijā un Lietuvā.”

Par tēmu “Darba samaksa, produktivitāte un sociālā nevienlīdzība Latvijā” uzstāsies un diskutēs virkne pazīstamu ekspertu: Anta Praņēviča, SIA Fontes vadības konsultācijas valdes locekle, pētījumu grupas vadītāja, Dace Zīle, Ekonomikas ministrijas Analītikas dienesta vadītāja, Jānis Hermanis, Latvijas Darba devēju konfederācijas finanšu un nodokļu eksperts, Mārtiņš Zemītis, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomnieks, arī LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns un LBAS eksperts tautsaimniecības jautājumos Mārtiņš Svirskis.

Seminārā piedalīsies LBAS dalīborganizāciju biedri.