LBAS logo

LBAS piedalās diskusijā par darbaspēka piesaisti no ārvalstīm

Šodien LBAS piedalījās Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisijas diskusijā par darbaspēka piesaisti no ārvalstīm.

LBAS uzsver, ka ir svarīgi nodrošināt kontroli, lai novērstu tiesiskā regulējuma ļaunprātīgu izmantošanu. Proti, ja uzņēmumi bauda atvieglojumus piesaistīt trešo valstu pilsoņus darba spēka trūkuma dēļ Latvijā, ir svarīgi kontrolēt, lai uzņēmumi neizmanto atvieglojumus, lai pārsūtītu darbiniekus no Latvijas uz citām valstīm tā vietā, lai aizpildītu Latvijas darbinieku trūkumu. Latvija nedrīkst būt par darbaspēka tranzītvalsti. Tāpat ir būtiski nodrošināt, ka ir efektīvi iesaistīts arī vietējais Latvijas darbaspēks, stiprinot aktīvos darba tirgus pasākumus un uzlabojot Latvijas bezdarbnieku nodarbinātības iespējas.