LBAS logo

LBAS piedalās topošās valdības deklarācijas apspriešanā

5. decembrī Ministru kabinetā sanāksmē par valdības deklarācijas jaunāko versiju piedalījās LBAS priekšsēdētāja vietniece G. Oškāja un LBAS eksperts M. Svirskis. Sanāksmē piedalījās topošās koalīcijas partiju pārstāvji kopā ar sociālajiem un sadarbības partneriem – Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Zinātņu akadēmijas un Latvijas Pilsoniskās alianses pārstāvjiem.

Tikšanās laikā partneri tika informēti, ka valdības deklarācija tiks pabeigta un apstiprināta līdz piektdienai, – partneru un organizāciju labojumus izskatīs šo trešdien. Tiks vērtēts, – vai tie ir iekļaujami deklarācijā, neiekļaujami, bet pārnesami uz rīcības plāna dokumentu vai neiekļaujami vispār. Turpmāk tikšanās tādā sastāvā, kāda bija šodien, būs regulāras. Pirmā šāda sociālo un sadarbības partneru tikšanās būs janvārī, kad Finanšu ministrija un Latvijas banka prezentēs datus par nodokļiem un konkurētspēju, kad arī tiks uzsākta diskusija par nodokļu politiku.

Par iesaisti Rīcības plāna izstrādē sociālie un sadarbības partneri vēl tiks informēti, bet ir skaidrs, ka iesaiste notiks. 2023. gadā nodokļi netiks mainīti, savukārt par to, kāda būs nodokļu politika no 2024. gada, notiks diskusijas ar sociālajiem partneriem un sadarbības organizācijām. Partneri kopumā šo tikšanos vērtē kā ļoti labu, kas no visām pusēm vērsta uz sadarbību.