LBAS logo

LBAS priekšsēdētājs tiekas ar Valsts prezidentu

19. decembrī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētāju Egilu Baldzēnu, lai pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar konkurētspējīgu atalgojuma sistēmu nodarbinātajiem Latvijā. Sarunā detalizētāk tika apspriestas atalgojuma sistēmas nepilnības iekšlietu, izglītības, veselības un transporta nozarēs.

Valsts prezidents E. Rinkēvičs uzsvēra, ka atalgojuma pieauguma tempi iekšlietu nozarē ir jākāpina arī 2024. gadā, jo atšķirībā no aizsardzības nozarē nodarbinātajiem, tas ir joprojām nepietiekošs un būtiski atpaliek. “Tas ir jādara līdz ar darba apstākļu uzlabošanu. Motivēti iekšlietu sektora darbinieki ir ļoti svarīgi valsts iekšējās drošības stiprināšanai,” norādīja E. Rinkēvičs. Savukārt izglītības nozarē ļoti svarīgi rast pienācīgu risinājumu pedagogu slodžu sabalansēšanai, atzīmēja Valsts prezidents.

Egils Baldzēns pēc tikšanās atzīmēja, ka sarunā tika skarta arī smagā situācija dzelzceļa nozarē, kuras risināšanai Valsts prezidents ir solījies pievērsties.

Tikšanās foto: 19.12.2023. Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča tikšanās ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētāju Egilu Baldzēnu | Flickr