LBAS logo

LBAS saņēmusi tieslietu ministra J. Bordāna vēstuli

16. augustā notika LBAS valdes sēde, kurā tika izvērtēti Latvijas Republikas tieslietu ministra Jāņa Bordāna izteikumi 2021. gada 9. augustā raidījumā “Delfi TV ar Jāni Domburu” diskusijā “Likumprojekts par Covid-19 vakcināciju darbavietās: par vai pret?”, konkrēti – visi tie, kuri iebilst pret obligātu vakcinēšanu pret Covid-19, ir Maskavas propagandas upuri un saņem par to savtīgus labumus (ieraksta 31. un 32. min.). LBAS valde secināja, ka tieslietu ministra Jāņa Bordāna izteikumi ir drauds demokrātijai un nepamatots apvainojums Latvijas arodbiedrībām, jo pārvērš jebkuru valdības oponentu par valsts ienaidnieku. Tādēļ LBAS valde nolēma pieprasīt no tieslietu ministra Jāņa Bordāna publiski atsaukt portālā “Delfi” minētos izteikumus līdz 2021. gada 19. augustam.

Šodien LBAS ir saņēmusi tieslietu ministra atbildes vēstuli – skatīt turpinājumā.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājam E.Baldzēna kungam

Informācijai:

Ministru prezidentam A. K. Karina kungam

Nacionālajai informācijas aģentūrai LETA

DELFI redakcijai

Tieslietu ministrijā 2021. gada 16. augustā saņemta Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (turpmāk – Savienība) vēstule un Savienības valdes lēmums, kurā tieslietu ministrs Jānis Bordāns tiek aicināts atsaukt viņam piedēvētos izteikumus par arodbiedrībām raidījumā “Delfi TV ar Jāni Domburu” š.g. 9. augustā.

Izvērtējot raidījumā paustos J.Bordāna izteikumus, kas izskan sarunas ieraksta 31. un 32. minūtē, Tieslietu ministrija secina, ka tieslietu ministrs nav izteicis apvainojumus, kas tieši virzīti Latvijas arodbiedrībām.

Tieslietu ministrs, iepazīstoties ar Savienības valdes lēmumu, skaidro, ka raidījuma laikā norādījis uz Latvijas un Zviedrijas sabiedrības atšķirīgo attieksmi pret vakcināciju. J. Bordāns pauda viedokli, ka Zviedrijas sabiedrība netiek iebiedēta tā, kā tas notiek Latvijā, kur tiek īstenota Maskavas propaganda, kas darbojas caur lētticīgiem politiķiem, tālāk iedarbojoties arī uz lētticīgiem cilvēkiem (ierakstā 31:52-32:05 minūtēs). Līdz ar to Savienības valdes lēmumā minētais citāts nav precīzs un var tikt uzskatīts par maldinošu, jo ministrs netika norādījis, ka pilnībā visi, kas iebilst vakcinācijai, ir Maskavas propagandas upuri.

Galvenais vēstījums, ko J. Bordāns diskusijas laikā pauda, ir nepieciešamība būt atbildīgiem pret sevi un sabiedrību kopumā, tādējādi neapdraudot savu un apkārtējo veselību, taču ministrs neattiecināja sevis paustos uzskatus par Maskavas propagandu uz kādu no Latvijas arodbiedrībām vai arī uz kādu konkrētu tās pārstāvi.

Ar cieņu

J. Bordāns, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs