LBAS logo

LBAS Sarunu festivālā LAMPA: Tava darbavieta – elle zemes virsū vai paradīzes dārzs?

Darbā mēs pavadām ļoti ilgu laiku. Bet kāda ir katra konkrētā darbavieta – elle zemes virsū vai paradīzes dārzs? Vai tā ir lieliska organizācija, kur darbinieki spēj radoši realizēties, jaukā atmosfērā bez mobinga un bosinga un nopelnīt iztikai cienīgu algu un kur darba devēji, iedziļinoties darbinieku vajadzībās un ieguldot darba apstākļu un produktivitātes uzlabošanā, spēj gūt pelņu? Kur darbojas arodbiedrība un sociālā dialoga ceļā rūpējas par darbinieku profesionālas dzīves kvalitāti? Diemžēl ne vienmēr darba vietā realizējas balanss starp darbinieku un darba devēju interesēm, kur darbinieks vienmēr ir vājākā puse.

Tādēļ pasākumā Sarunu festivālā LAMPA Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) diskutēs par svarīgām lietām, kas ir jāzina darbiniekam un darba devējam, lai nodrošinātu taisnīgu darba vidi. LBAS pasākums risināsies piektdien, 9. jūnijā, plkst. 15.30 – 16.30, skatuvē UZZIBSNĪ, Cēsu Pils parkā.

LBAS konkursu – diskusiju “Tava darbavieta – elle zemes virsū vai paradīzes dārzs?” varēs vērot arī tiešraidē LBAS Facebook kontā un Sarunu festivāla Lampa mājas lapā.

Konkursā par darba vides labbūtības un sociālā dialoga jautājumiem uz skatuves spēkiem mērosies divas komandas – darba devēju un politiķu. Ar telefonu palīdzību tajā varēs piedalīties arī visi klātesošie, un uzvarētāji iegūs veldzējošas balvas no “Cēsu alus”. Visu notiekošo savukārt komentēs LBAS ekspertu komanda.

Politiķu komandā startēs Artjoms Uršuļskis, Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs, Česlavs Batņa, 14. Saeimas deputāts, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja biedrs, Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas priekšsēdētājs, un Kaspars Briškens, Saeimas frakcijas PROGRESĪVIE priekšsēdētājs un 14. Saeimas deputāts. Savukārt darba devējus LBAS pasākumā pārstāvēs Rodžers Jānis Grigulis, AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs, Uldis Biķis, AS “Latvijas Finieris” padomes priekšsēdētājs, un Kaspars Gorkšs, LDDK ģenerāldirektors, Jūrmalas Futbola skolas direktors.

LBAS ekspertu komandā darbosies Gita Oškāja, LBAS priekšsēdētāja vietniece, zvērināta advokāte, Mārtiņš Pužuls, LBAS darba aizsardzības vecākais speciālists, un Kaspars Rācenājs, LBAS jurists.

LBAS dalību Sarunu festivālā Lampa atbalsta Frīdriha Eberta fonds (FES) un AS “Cēsu alus”.