LBAS logo

LBAS tiekas ar frakcijām, sasauks NTSP sēdi

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) vadība pakāpeniski tiekas ar Saeimas frakcijām, un šonedēļ bija tikšanās ar Visu Latvijai – Tēvzemei un Brīvībai / LNNK frakciju.

Viens no LBAS piedāvājumiem Saeimas deputātiem saistībā ar valsts budžetu ir par tajā ieskaitītajiem 29 miljoniem eiro, ko tiesa atzinusi par noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem.

“Tie būtu jāizmanto gan pedagogu darba samaksas paaugstināšanai no 2020. gada 1. septembra, gan veselības aprūpes un sociālās rehabilitācijas izdevumiem – tajā skaitā ukraiņu karavīriem un viņu ģimenes locekļiem no kara darbības zonas,” saka LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns, “mēs esam gatavi diskutēt arī par citiem finansējuma avotiem, lai nodrošinātu pedagogu un mediķu darba samaksas pieaugumu.”

LBAS atkārtoti aicina deputātus izskatīt iespēju paaugstināt minimālo algu saistībā ar ievērojamo minimālās darba samaksas pieaugumu Igaunijā un Lietuvā. Tas dotu papildu ienākumus valsts budžetā un sociālajā budžetā, un šo arodbiedrību ideju ir atbalstījis arī finanšu ministrs Jānis Reirs.

LBAS 12. novembrī – pirms valsts budžeta projekta izskatīšanas 2. lasījumā – aicinās sasaukt Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdi, kurā aicinās piedalīties arī visus Saeimas frakciju vadītājus un neatkarīgo deputātu pārstāvjus.